TÜRK FİLMLERİ HAFTASI SÜRÜYOR

Önceki gün start alan 4. Bodrum Türk Filmleri Haftası'nın ikinci gününde, Bodrum...

TÜRK FİLMLERİ HAFTASI SÜRÜYOR
Önceki gün start alan 4. Bodrum Türk Filmleri Haftası'nın ikinci gününde, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde "Sev Beni", Cinemarine Sinemalarında ise "Gözümün Nuru" isimli filmlerin söyleşi ve gösterimleri yapıldı.

Bodrum Sinema ve Kültür Derneği tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Cinemarine ve Magazin Gazetecileri Derneğinin desteğiyle düzenlenen 4. Bodrum Türk Filmleri Haftası'nın ikinci günü de sinemaseverlerden ilgi gördü.

Etkinlik, Yönetmen Mehmet Bahadır Er ve yönetmen eşi Maryna Gorbach'ın kaleme alıp beyaz perdeye taşıdığı "Sev Beni" ve Yönetmen Melik Saraçoğlu'nun kendi hayat hikayesini konu alan otobiyografisi "Gözümün Nuru" filminin söyleşisi ve gösterimleriyle ile sürdü. Gözümün Nuru adlı film, Cinemarine Sinemalarında gösterime girerken; Yönetmen Murat Şeker'in de oyuncu olarak yer aldığı Sev Beni filmi ise Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde izleyiciyle buluştu.

Söyleşi ve film gösterimlerinin ardından Bodrum Sinema ve Kültür Derneği Başkanı Cenk Sezgin, yönetmenlere katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Hafta boyunca her gün farklı bir yönetmenle buluşacak olan sinemaseverler, yönetmenlerin son filmlerini Bodrum Cinemarine salonlarında ve Bodrum Kalesi sahnesinde ücretsiz olarak izleme imkanını buluyor.