Türk Polis Teşkilatı 178 Yaşında

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 178'inci yıl dönümü Bodrum’da düzenlenen törenle kutlandı.

Türk Polis Teşkilatı 178 Yaşında

Sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı’nda düzenlenen törene; Bodrum Kaymakamlığına vekalet eden Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak, İlçe Emniyet Müdürü Mete Durukan, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Yılmaz, Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Koray Kemiksiz, gaziler, muhtarlar, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Komiser Gökay Berberoğlu, şunları dile getirdi;

“Şanla, şerefle yazdığı 177 yıllık bir maziyi geride bırakan teşkilatımızı 178’inci kuruluş yılına girerken sadece Türkiye sınırları içerisinde değil Dünya’daki saygın yerini almanın haklı gururunu taşımaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ sözünü kendisine ilke edinmiş Emniyet Teşkilatı, toplumda huzuru ve düzeni sağlamak, vatandaşın can ve mal güvenliğini koruma, kanunun hakimiyetini ve devlet otoritesini tesis etme gibi çok önemli ve hayati görevleri üstlenmiştir. Bizler, bu görevi yerine getirirken demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir parçası olduğumuzu asla unutmuyoruz. Toplumun huzurunu ve güvenliğini sağlamaya yemin etmiş olan Türk Polis Teşkilatı, ülkemizin yaşadığı ve 11 ili kapsayan büyük deprem felaketinin ardından en üst seviyede, tüm gücüyle, güvenlik ve asayişin sağlanması, yaraların hep birlikte sarılması adına milletinin yanında olmuş ve olmaya da devam edecektir.”

Tören, polis ekiplerinin korteji ile sona erdi.