Türk ve Batı Klasik Müziği Aynı Konserde Buluştu

Bodrum’da gerçekleştirilen “Rossini’den Hacı Arif Bey’e” adlı konserde Klasik Batı Müziği ve Klasik Türk Müziği’nin seçkin eserleri bir araya getirildi...

Bodrum’da gerçekleştirilen “Rossini’den Hacı Arif Bey’e” adlı konserde Klasik Batı Müziği ve Klasik Türk Müziği’nin seçkin eserleri bir araya getirildi. 

Karya Kültür ve Sanat Derneği (KARSANAT) tarafından Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konseri, aralarında Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın da olduğu çok sayıda sanatsever izledi. 

Konserde Klasik Batı Müziği’nden Rossini’nin ve Klasik Türk Müziği’nden Hacı Arif Bey’in eserleri Bodrumlu müzikseverlerle buluşturuldu. 

Devlet Sanatçısı Prof. Dr. Nevzat Atlığ’ın Sanat Yönetmenliği’ni üstlendiği konserin ilk bölümünde, Mezzosoprano Esen Demirci, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı piyanistlerinden Yonca Dinçer eşliğinde Romantik Dönem Operaları’ndan seçilmiş aryalardan oluşan bir program sundu. 

Konserin ikinci bölümünde ise solist Esen Demirci; Hacer Tısoğlu (Kanun), Vuslat Çiftdal (Keman), Zeynep Sema Çelebi (Ney), Fatih Turan (Ud) ve Betül Şirin (Viyolonsel) eşliğinde Klasik Türk Müziği eserlerinden seçilmiş bir repertuvar seslendirdi. 

Sanatçıların performansı izleyenlerin beğenisini kazandı.