TÜRKİYE'NİN 4. BÜYÜK MAĞAZASINI BODRUM’A AÇTI...

Bosch, Türkiye’nin 4. büyük mağazası olma özelliğini de taşıyan mağazasını Bodrum’da açtı. 

TÜRKİYE'NİN 4. BÜYÜK MAĞAZASINI BODRUM’A AÇTI...

Bosch, Türkiye’nin 4. büyük mağazası olma özelliğini de taşıyan mağazasını Bodrum’da açtı. 

450 metrekarelik bir alana yayılan ve beyaz eşya, ankastre, küçük ev aletleri, klima ve elektronik gibi birbirinden farklı yaklaşık 300 ürünün sergilendiği Bodrum'un ilk Bosch deneyim mağazası, Konacık Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda hizmete girdi. Mağazanın açılış törenine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’ın da aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı. Şef Pelin Dumanlı’nın hazırladığı özel mutfak şovu ile renklenen açılışta, çeşitli ikramlar yapıldı. 

Açılışta bir konuşma yapan Kaymakam Bekir Yılmaz, “Yine güzel bir işyerinin açılışında birlikteyiz. Bodrum önemli bir turizm merkezi ama aynı zamanda önemli de bir ticaret merkezi. İnşaat sektöründe de önemli konut yatırımları var. Böyle güzel bir markanın ilçemizde böyle güzel bir işyerini arkadaşlarımızla birlikte açılmasından son derece mutluyuz” dedi. 

Açılışa katılan Bosch Türkiye Pazarlama Müdürü Özlem Koçdar ise Kent Haber’e yaptığı açıklamada müşterilerin daha gerçekçi bir ortamda ürünleri deneyimlemelerini sağlamak için yeni mağaza konseptini ev, yasam ve arkadaş temaları altında hazırladıklarını ifade ederek şunları söyledi;

“Her birini açmaya çalışacağım. Ev, mağazanın genel mimari ve tasarımsal yaklaşımını anlatıyor. Zeminden, duvarlara, aydınlatmadan, mobilyalara ve aksesuarlara sıcak, doğal, aynı zamanda Bosch markasının dünyasını yansıtan, gerçek bir ev havası yaratmaya çalıştık. Burada marka değerlerini temsil eden detaylar neler diye baktığımızda, girişte sizi kurucumuz Robert Bosch'un ünlü mottosu “Tüketicilerin güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim" karşılıyor. Teknoloji yasama değer kattığı ölçüde değerli ve bunu göstermek istiyoruz. Canlı mutfak alanında şeflerimiz ile birlikte pişirme etkinliğine katılabilir. Tüm cihazları ankastre, ocak, fırın davlumbazı ve mutfak makinesi gibi küçük ev aletlerini deneyimleyebilirisiniz. Gelen müşterilerimizin mağazada daha doğru bilgi edinmesini ve daha fazla zaman geçirmesini hedefliyoruz. Dolayısı ile ürünleri yüzde 20 oranında azalttık ve daha geniş deneyim alanı yarattık. Küçük ev aletlerini gruplara ayırdık, bağlantılı cihazlara ayrıca yer verdik, her bir innovasyona yeniliğe ayrı yer verdik. Ne kadar çok ürün sergilerseniz aslında yaşatacağının deneyim o kadar azalıyor. Bu yaklaşım sayesinde yasam kalitesini arttıran teknolojilerimiz daha anlaşılır oldu ve daha çok rağbet görmeye başladı. Son olarak; arkadaş ise mağaza içerisindeki iletişim tonumuzu anlatıyor. Bosch olarak mağaza çalışanlarının net bir duruşu olan, yetkinliğimizi ortaya koyan, saygılı ve aynı zamanda samimi bir iletişim kurmasını istiyoruz, bekliyoruz” dedi.

Mağazanın işletmecisi Engin Seçkin ise 15 yıllık kurumsal hayattan sonra ticarete başladıklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Ben kısaca mağazamız ve hizmet anlayışımız hakkında bahsetmek isterim. Mağazanın giriş alanında daha az ürün, bir yaşam alanı ve insanların daha rahat deneyimleyebileceği bir ortam hazırlandı. Biz şanslıyız ki Bodrum’da çok güzel bir nokta bulabildik. Metrekaremiz de müsait olduğu için alt katta sunamadığımız renk alternatiflerini ya da boyut alternatiflerini üst katta tüketicilerimize gösterme imkanımız var. Bizim buradaki asıl anlayışımız tamamen tüketicinin ihtiyaçlarına yönelik bir ürün sunabilmek. Bu yer olabilir, bütçe olabilir… Tüketiciye doğru ürünü sunmak ve cihazı aldığında uzun vadeli memnuniyet sunabilmek.”

Neden Bodrum’u tercik ettikleri ile ilgili de konuşan Seçkin, “Bodrum büyüyor. Yıllardır takip ettiğimiz bir bölge. Coğrafya olarak, ekonomik olarak sürekli gelişen bir bölge. Uzun vadede de çok daha gelişeceğine inanıyoruz. Bu bölgede markamız içinde daha iyi hizmet sunabileceğimiz, doğru metrekarelerde bir alan eksikliğimiz vardı. Dolayısıyla biz de bu yere talip olduk” şeklinde konuştu.