Turnuva Geliri Gazilere Bağışlandı

Bodrum’da düzenlenen tavla turnuvasından elde edilen gelir, Gaziler Derneği’ne bağışlandı.

Turnuva Geliri Gazilere Bağışlandı

Delfi Otel tarafından Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 29 Ekim Cumhuriyet Kupası Tavla Turnuvası yapıldı. Online olarak yapılan tavla turnuvasında 56 kişi mücadele etti. Turnuvaya katılım ücreti ise toplanarak Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi’ne bağışlandı. 

Turnuvayı organize eden Mehmet Dağoğlu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Biliyorsunuz pandemiden dolayı tavla oynamak yasak olduğu için tavlayı online olarak oynatıyoruz. Oyuncular bir site üzerinde tavla oynadılar. Dereceye girenlere üzerinde Atatürk’ün de olduğu kupalarımız oldu. Katılım ücretlerini Gaziler Derneği’ne bağışlamak istedik. Burada 56 oyuncumuz bize katkıda bulundu. Bu özel günde derneğimize gelerek sayın başkanımıza teslim ettik. 2 bin 800 TL’yi derneğimize bağışlamış olduk. Böyle bir projede olmaktan dolayı biz mutluluk duyduk. Dilerim buna benzer birçok destek gazilerimiz için, şehit ailelerimiz için gelir.”

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şube Başkanı Hasan Külcü ise yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Cumhuriyetimizin 97’nc yılı münasebetiyle yapılan tavla turnuvasından derneğimize anlamlı bağış için Mehmet Dağoğlu’na, Delfi Otel’e çok teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet Bayramı’nda yapılan bu bağış, yerini bulmuştur. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı ve kandili mübarek olsun.”

Hasan Külcü, Mehmet Dağoğlu’na Atatürk ve Türk Bayrağı rozeti taktı.