TÜRSAB'da da Seçime Tek Liste Girdi

TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu seçimleri yapıldı. Haftasonu yapılan Bodrum Deniz Ticaret Odası seçimlerinde olduğu gibi TÜRSAB'da da tek liste ile yapılan seçimlerde, Yüksel Aslan’ın listesi yeniden göreve geldi.

TÜRSAB'da da Seçime Tek Liste Girdi

Sabah saatlerinde Herodot Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen seçimli genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu Başkanı Yüksel Aslan, genel kurulda yaptığı konuşmada şunları dile getirdi:

“Ülkemize gelen 100 turistten 82’si seyahat acentesi ile seyahat ediyor. Taşımacılık, konaklama, rehberlik, pazarlama, tanıtım, satış… Aslında biz kıymeti son zamanlarda bilinmese de en önemli turizm yatırımcısından bir tanesiyiz. Buna karşın genel başkanımız Firuz Bey ve yönetim kurulunun büyük çabalarına rağmen 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu eski haliyle hizmet vermeye devam ediyor. Bugün yaşadığımız birçok sıkıntı 1618 sayılı yasadan kaynaklanıyor. Dolayısıyla dileğimiz bir an önce bu yasanın çıkmasıdır.“ dedi.

Pandemi döneminde yeni projeler ürettiklerini dile getiren Aslan, “Bir gastronomi merkezi kurma gibi bir projemiz vardı. Bunu diğer STK’lar ve Bodrum Belediyesi ile paylaştığımızda bizimle birlikte bu projeyi yürütmeye karar verdiler. Biz üzerimize düşeni yaptık, şimdi Bodrum Belediyesi bir çalışma yürütüyor. Bodrum Anadolu Lisesi Seyahat Acentalığı bölümüne katkıda bulunmak istedik. O bölüme 20 adet bilgisayar bağışladık. Bunların her birine seyahat acentalığı programı yükledik. Ayrıca bir klima bağışladık.” dedi. 

Önümüzdeki dönemde yapmak istediklerini yapabilmek için aday olduklarını söyleyen Yüksel Aslan, agro turizm rotası oluşturmak için Bodrum Ticaret Odası ve diğer STK’larla çalışmalarının sürdüğünü de aktararak “Bodrum’un sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını, Bodrum dışında ayrıca Milas’ta başka turizm çeşitliliğinin olduğunu göstermek ve yaşatmak istiyoruz. Bunu da hep birlikte yapacağız. Ayrıca Bodrum Ticaret Odası ve diğer paydaşlarla sağlık turizmi açısından bir fizibilite çalışması yapmak istiyoruz. Bununla ilgili bir ön çalışma başlattık. Bunun da devamını getireceğiz. Pedasa, şehiriçi kilise, Değirmenler ve Myndos Kapısı’nın ziyarete açılması ve onarımı için katkıda bulunmak istiyoruz. Turizm Bakanımız buraya geldiğinde kendisine bunu ısrarla hem yazılı hem de sözlü olarak veriyoruz. Ama şehir içinde bulunan bir kilise şu andaki haliyle Bodrum’a yakışmıyor. Biz, sadece ziyaret açılmasını istiyoruz. Onun için de girişimlere devam edeceğiz.” dedi. 

Aslan, seçimin tüm acentalara ve bölge turizmine hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. 

Sabah saatlerinde başlayan oy kullanma işlemi, saat 14.00’a kadar sürdü. 67 oyun kullanıldığı seçimde 2 oy geçersiz sayıldı. TÜRSAB Bodrum Bölge Temsil Kurulu asil ve yedek üyeler şu isimlerden oluştu;

Yüksel Aslan – Brontes Turizm
Rukiye Dengiz – Click 2 Travel
Nedim Önal – Akustik Turizm
Ozan M. Aydemir – Tesla Travel
Mustafa Demir – Difference Tours
Enver Kantarmış – Guletica Turizm
Volkan Çiçek  - Forget Me Not Turizm

Yedek üyeler;
Derya Gener – Sea And More Yachting
Tufan Suyolcu – Mikro DMG
Barış Kılıçarslan  - Bodrum Comfort Turizm
Orçun Canbaz – Fiona Turizm
Burak Öztürk – Fratelli Travel
Adnan Maviyıldırım – LV Tour
Hacı Emir Erkan  - Helinim Tour