Tuzla'da Görsel Şölen Zamanı...

Göçmen kuşlara ev sahipliği yapan Tuzla Sulak Alanı, bu yıl da görsel şölen sunuyor. 

Tuzla'da Görsel Şölen Zamanı...

Göçmen kuşlara ev sahipliği yapan Tuzla Sulak Alanı, bu yıl da görsel şölen sunuyor. 

Milas’ın Boğaziçi Mahallesi sınırları içerisindeki Tuzla Sulak Alanı, yılın belli zamanlarında flamingo ve farklı kuş türlerine ev sahipliği yapıyor. Özellikle Ekim ve Kasım aylarında sulak alana gelmeye başlayan flamingolar, adeta görsel şölen sunuyor. 

Milas-Bodrum Karayolu kenarında bulunan Tuzla Sulak Alanı’na gelenler de her yıl bu şöleni izleme fırsatı buluyor. Vatandaşlar cep telefonları ve kameralarla flamingo, pelikan, ördek, kaz, su tavuğu gibi kuşları görüntülüyor.

Kuşlar, özellikle gündoğumu ve günbatımında eşsiz görüntüler sunuyor.

Boğaziçi Mahallesi Muhtarı Ferhat Karakoyun, sulak alanın misafirlerinin gelmeye başladığını ifade ederek, kuşları görüntülemek için çok sayıda fotoğrafçının bölgeyi ziyaret ettiğini, ziyaret edenler arasında ünlü fotoğrafçıların da olduğunu söyledi. Tuzla Sulak Alanı'nda turizmin gelişmesi için kuş gözlem kuleleri ve yürüyüş yolları yapımını kapsayan bir proje hazırlandığının da bilgisini veren Karakoyun, projenin hayata geçirilmesinin bölge turizmi ve Tuzla Sulak Alanı’nın korunması için büyük önem taşıdığının altını çizdi.