Üç İşyeri Kullanılamaz Hale Geldi

Bodrum'da çıkan yangında üç iş yerinde hasar oluştu, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangın sonrasında 3 işyeri kullanılamaz hale geldi.

Üç İşyeri Kullanılamaz Hale Geldi

Gündoğan Mahallesi'ndeki Şehit Uğur Öztop Caddesi üzerinde bulunan hediyelik eşya dükkanında yangın başladı. Hızlı bir şekilde büyüyen yangın, önce tüm dükkanı ardından bitişikteki deniz malzemeleri satan mağaza ile oyuncak dükkanlarına sıçradı. 

Alevlere iş yeri sahipleri ve çevredeki vatandaşlarca yangın tüpleriyle müdahale edildi. Çevrede korku ve paniğe neden olan yangın kontrol altına alınamayınca itfaiye ekiplerinden destek istendi. İhbar üzerine bölgeye gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliğine bağlı çok sayıda itfaiye ekibince müdahale edilen yangın, güçlükle söndürüldü. Yangında, birbirine bitişik üç iş yerinde büyük çapta hasar oluştu. Ekipler, yangın noktasında soğutma çalışması yaptı. 

İş yeri çalışanları ve sahipleri üzüntü yaşadı.

İlk belirlemeye göre yangının bir iş yerindeki buzdolabının elektrik aksamından kaynaklandığı tespit edildi. Dükkan sahiplerinden Hasan Bayatkaya, gazetecilere, alevlere 20'ye yakın yangın söndürme tüpüyle müdahale ettiklerini söyledi. Bayatkaya, "Kiracım birden 'iş yeri yanıyor' diye yanıma geldi. Ben hemen sigortayı kapattım. İçerideki buzdolabı alev almış. Buzdolabını çıkarmaya çalıştık ama başarılı olamadık. Yangın diğer dükkanlara da sıçradı. Yangında üç dükkan zarar gördü." diye konuştu.