ultrAslan Gönülleri Fethetti

UltrAslan Bodrum Koordinatörlüğü, Milas’ın Demircan Koç İlkokulu ve Pınararası ilkokulunun fiziki şartlarını iyileştirdi, okullara teknoloji odaları kurdu.

ultrAslan Gönülleri Fethetti

Yaz aylarında Bodrum ve Milas’ta çıkan yangınların söndürme çalışmalarında görev alan ultrAslan Bodrum üyelerinin Milas’taki çalışmaları esnasında, iki köy okulundaki eksiklikler dikkatlerini çekti. Yangın sonrası okullardaki eksikliklerin giderilmesi için çalışmalara başlayan taraftarlar, Çiftlik köyündeki Demircan Koç İlkokulu ve Pınararası köyündeki Pınararası İlkokulunun mevcut tüm eksikliklerini ve ihtiyaçlarını listeleyerek öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim görmesi için kolları sıvadı. 

Bu iki okulumuzun öncelikle fiziki şartlarını daha iyi hale getirmek için iç ve dış cephe boyalarını yenileyen ultrAslan Bodrum, okulların elektrik tesisatlarını, sıhhi tesisatlarını, camlarını, kapılarını ve donanımsal tük eksiklerini giderip hepsini yeniledi. 

Sonrasında her iki okula teknoloji odaları ve kütüphaneler kuran taraftarlar, teknoloji odalarına yeni bilgisayarlar aldılar ve diğer teknik cihazları tedarik ettiler. Kütüphanelerin tamiratını tamamlayarak kitaplarla donattılar. Spor ve sanat etkinliklerini daha iyi gerçekleştirmeleri için gerekli tüm malzemeler de temin edildi.

Bir buçuk ay süren çalışmanın ardından okullarımızın daha donanımlı, yenilenmiş hallerinin açılışı gerçekleştirildi. ultrAslan Bodrum Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“ultrAslan Bodrum ailesi olarak okullarımızın eksikliklerini giderirken teknoloji odalarımıza ve kütüphanelerimize hatıralarını bir ömür anmak istediğimiz dostlarımızın, kardeşlerimizin ve ülkemiz için canını feda eden şehitlerimizin isimlerini vermeyi, onların aziz hatıratları ve isimleri bir ömür yaşasın diye naçizane bir şekilde uygun gördük. Bodrum’da görev başındayken hain bir saldırı sonucu vefat eden Polis Memuru Ercan Yangöz başta olmak üzere geçtiğimiz yıl içerisinde vefat eden ultrAslan Yurtiçi Koordinatörü Ulaş Bayam, Galatasaray Tribününün önde gelen isimlerinden ve emektarlarından Gökhan Osman, ultrAslan UNI Muğla Başkanı Oğuzhan Ak ve elzem bir trafik kazasında kaybettiğimiz kardeşimiz İlkim İzci’nin isimleri bu odalarda anılmaya devam edecek. Hepsinin mekânı cennet, ruhu şad olsun

Bu uzun ve güzel serüvende maddi manevi desteklerini bizden esirgemeyen ultrAslan Bodrum ailesinin her bir ferdi başta olmak üzere çalışmalarımıza destek olan ultrAslan Danimarka ailesine de teşekkürü borç biliriz. Mesafeleri hiçe sayarak gönül birlikteliği ile yan yana değil can cana olduğumuz bu güzel insanların ülkemizde yapılması gereken her sosyal sorumluluk projesinde bizlerle olması, ultrAslan’ın gerçek bir aile olduğunun en güzel kanıtlardan bir tanesidir. Galatasaray uğruna adanmış hayatların hikayesinde ülkemizin, halkımızın neye ihtiyacı olursa gücümüz yettiğince var olduğumuzu bir kez daha yinelemek isteriz. Türkiye’dir Galatasaray mottosunun Bodrum’da ete kemiğe bürünmüş hali bizleriz ve bu güzel aileyle olmak isteyen herkesi de aramıza bekleriz.”