ULUSLARARASI MYC CUP TENİS TURNUVASI BAŞLADI

Uluslararası Turkey F19 Futures-Bodrum Myc Cup Bodrum'da başladı. Bodrum Golf ve...

ULUSLARARASI MYC CUP TENİS TURNUVASI BAŞLADI
Uluslararası Turkey F19 Futures-Bodrum Myc Cup Bodrum'da başladı.

Bodrum Golf ve Tenis Kulübü tarafından kulübün tenis tesislerinde düzenlenen Almanya, ABD, Avusturya, Avusturalya, İngiltere, Brezilya, Arjantin, Slovekya, Japonya, Kore, Çin, Fransa, Sırbistan başta olmak üzere 25 ülkeden 67 tenisçinin katılımıyla başlayan yarışlar 8 Haziran'da günü sona erecek.

Bodrum Golf ve Tenis Kulübün Genel Müdürü Caner Tuna, gazetecilere yaptığı açıklamada, kulüp olarak Bodrum'a uluslararası turnuvalar kazandırmaya çalıştıklarını söyledi. Bodrum'da ilk kez uluslararası bir tenis turnuvasının yapıldığını ifade eden Tuna, şöyle konuştu:

"25 ülkeden sporcuların katıldığı önemli bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Bundan sonraki aşamada daha fazla turnuvanın Bodrum'da yapılacağı kanaatindeyiz. Bodrum'daki tenisseverlerin bu turnuvayı canlı canlı görmelerini sağladık. Bizlerde bu sporu yapıyoruz ama bu sporu burada görmek ayrı bir keyif. Dileğimiz temennimiz bundan sonraki yıllarda bu tür turnuvaları sürekli buraya alabilmek. Bundan sonra 16 Haziran'da da 16 yaş turnuvamız var. Bu turnuva Türkiye çapında bir organizasyon. Şu anda 16 yaş dünya birincisi bu yarışmaya katılıyor. Belki ileride burada oynayan çocuklarımız bir federal gibi dünya çapında tenisçiler olacak. Onları da burada görmek bize onur veriyor. Şenkar beyin oğlu da bu turnuvaya katılıyor. Bu turnuvaya Bodrum'dan bir sporcunun da katılması bizi mutlu ediyor" dedi.

Yarışmaya katılan Sırp tenisçi Nikola Milojevic ise düzenlenen organizasyonla dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen birçok tenisçiyle müsabaka şansı bulunduğunu kaydetti.

Bodrum tenis kulüpte 25 ülkeden 67 tenisçinin katılımıyla başlayan müsabakaların 8 Haziran'da sona erecek.