Son Yolculuğa Bodrum'dan Uğurlanacak

Ünlü oyuncu Atilla Pekdemir 78 yaşında hayatını kaybetti. Pekdemir, 2 yıldan bu yana Akciğer kanseri ile mücadele ediyordu. İzmir'de vefat eden ünlü sanatçı, Bodrum'da toprağa verilecek. Bodrum aşığı Pekdemir'in vefatı sanatsevenleri, yakınlarını ve Bodrum'daki dostlarını üzüntüye boğdu.

Son Yolculuğa Bodrum'dan Uğurlanacak

2 seneden bu yana Akciğer kanseri ile mücadele eden ve kısa bir süre önce de yakalandığı koronavirüsü atlatan ünlü oyuncu Atilla Pekdemir, 78 yaşında İzmir'de hayatını kaybetti. Pekdemir'in vefat haberi başta sanat camiası olmak üzere sevenlerini yasa boğdu. Pekdemir'in Bodrum'da toprağa verileceği öğrenildi. 

Usta oyuncu Pekdemir, 10 Şubat 1943 tarihinde Giresun’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve liseyi Giresun'da okudu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden üçüncü sınıfta ayrıldı. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümüne girdi.

Öte yandan Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan Pekdemir'in vefatı ile ilgili taziye mesajı yayınlandı. Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Tiyatro ve sinemamızın kıymetli bir ustasını daha yitirdiğimizi üzüntüyle öğrendik. Merhum Atilla Pekdemir'e Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyoruz" denildi. 

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da yayınladığı taziye mesajında "Bodrum'a gönül vermiş, sinema ve tiyatromuzun duayen bir ismini kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ayşe Didem Pekdemir'in kıymetli babası Atilla Pekdemir'i salı günü çok sevdiği Bodrum'da sonsuzluğa uğurlayacağız. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.