ÜNLÜ TİYATROCUDAN MUHTEŞEM PERFORMANS

2007 Yılından bugüne ünlü ressam Van Gogh'un hayatını Türkiye'nin dört bir yanında...

ÜNLÜ TİYATROCUDAN MUHTEŞEM PERFORMANS
2007 Yılından bugüne ünlü ressam Van Gogh'un hayatını Türkiye'nin dört bir yanında sahneleyen tiyatro oyuncusu Hakan Gerçek, Bodrum'da sahneye çıktı. Gerçek'in yönetip oynadığı ve gittiği her yerde yoğun ilgi gören tek kişilik oyunu "Van Gogh" Bodrum'da da tiyatro severlerin ilgisini çekti.

Artçı Sanat organizasyonuyla önceki akşam Herodot Kültür Merkezi'nde Bodrumlu tiyatroseverlerle buluşan ve yaklaşık 2 saat süren oyunda Hakan Gerçek, izleyicilerine adeta bir tiyatro resitali sundu.

William Gordon Smith’in kaleme aldığı, Ülkü Tamer'in Türkçeye çevirdiği oyunun sahne tasarımı ise Nurullah Tuncer imzasını taşıyor. Işık tasarımının Cem Yılmazer, kostüm tasarımının Aslı Ataseven, vokalin Oya Küçümen'e ait olduğu oyunun müzikleri ise Aria'ya ait.

Usta tiyatro oyuncusu Hakan Gerçek, Dünya ve Avrupa Sanat Tarihi'nin en önemli ressamlarından biri olan Hollandalı "Vincent van Gogh"un resme başlamasından, intiharına kadar geçen süreyi, aşklarını, resim tutkusunu, kardeşi ile mektuplaşmalarını ve 37 yaşında onu intihara sürükleyen sebepleri kendisine has oyunculuğuyla yorumladı.

Ürettiği yüzlerce eserin karşılığını göremeden yaşamına son veren "Vincent van Gogh"un hikayesini işleyen "Hakan Gerçek" Bodrumlu sanatseverlerden de tam not aldı.