Ünlülerin Sitesinde Çıldırtan Kaçak!..

Yalıkavak Gökçebel'de bulunan bir sitenin sakinleri, ortak alana yapılan ve başladığı andan itibaren mühürlenmiş olmasına rağmen, kaçak yapının bir türlü engellenememesine isyan ediyor.

Ünlülerin Sitesinde Çıldırtan Kaçak!..

Yalıkavak Gökçebel'de bulunan bir sitenin sakinleri, ortak alana yapılan ve başladığı andan itibaren mühürlenmiş olmasına rağmen, kaçak yapının bir türlü engellenememesine isyan ediyor.

Yalıkavak Mahallesi Gökçebel mevkiinde, aralarında Genelkurmay Eski Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Kültür ve Turizm eski Bakanlarından Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, işadamı ve eski MHP Milletvekili Süleyman Servet Sazak, ünlü sanatçı Seyyal Taner gibi isimlerin olduğu Dirmil Evleri sitesi sakinleri, sitelerinde yaşanan hukuk tanımamazlığa isyan etti.

Geçtiğimiz Ocak ayında, site sakinlerinden Ahmet Dönmezoğlu, evinin önünde bulunan ortak alana teras ve havuz eklemek üzere harekete geçti. Site sakinlerinin uyarısına rağmen inşaat faaliyetine devam edilmesi üzerine, Kaymakamlığa şikayette bulunuldu. Kaymakamlık kanalıyla harekete geçen belediye ekipleri 4 Şubat 2019 tarihinde tutanak düzenleyerek inşaatı mühürledi. Mühürleme işleminden sonra çalışmalara son verilmesiyle 2-3 hafta rahat bir nefes alan site sakinleri, Mart ayında tekrar başlayan inşaat çalışmasını görünce neye uğradıklarını şaşırdı.

Bu tarihten itibaren bölgeye site sakinleri ve çevrede yaşayan vatandaşların ihbarı üzerine defalarca zabıta ekiplerinin gelmesine ve her seferinde tutanak düzenlenmesine rağmen, inşaat tüm hızıyla devam ederek önümüzdeki günlerde tamamlanma aşamasına geldi.

Kent Haber'in konuyla ilgili bilgi almak üzere ulaştığı Site yöneticisi Semih Karabağ iddiaları doğrulayarak, "Sitemizin ortak alanına tecavüz edilerek, 2019 yılının Ocak ayında başlayan bu kaçak yapı hakkında site adına şikayette bulunduk. Mal sahibinin burayı imar affı kapsamına sokmak üzere başvuruda bulunduğunu da öğrendik. Ancak yapının Ocak 2019 tarihinde başladığından ve ortak alanımıza yapıldığı için bu kapsama girmesi mümkün değil. Konuyla ilgili Kaymakamlık aracılığı ile belediye birimleri gerekli yasal işlemleri yaptı ancak tüm bu yasa dışılığa rağmen vatandaş göstere göstere inşaatı tamamlama aşamasına getirdi. İnanılır gibi değil. Biz vatandaş olarak bu hukuksuzluğun durması için elimizden geleni yaptık ancak belki 20 kez siteye gelen Zabıta ekiplerine rağmen, adamlar saklana saklana çalışmalarına devam ediyorlar ve çalışma bir türlü durdurulamıyor. Saklanarak yattıkları yerden sıva yapan işçileri gözümle gördüm. Gerçekten trajikomik bir durum yaşıyoruz. Göreve geldiğinden itibaren bu tür kaçaklarla ilgili net ifadeler kullanan yeni belediye başkanımız Ahmet Aras'tan, bu hukuksuzluğa son verilmesi için konuyla özellikle ilgilenmesini rica ediyoruz" dedi.