Üretim Kapasitesini Yüzde 35 Arttırdı

25. yılında üretim tesisinin kapasitesini yüzde 35 arttıran Bodrum Mutfak Mobilya, ismini Roma Mitolojisi bahar tanrıçasından alan yeni modeli “Flora” modelini, beğeniye sundu. Mutfak tasarımlarında mekan kullanıcı ilişkisini göz önünde tutan "Flora" modeli çok amaçlı kullanılabilen akıllı adası ve kiler odası ile fonksiyonelliği zevk ile kombinliyor.

Üretim Kapasitesini Yüzde 35 Arttırdı

Pandeminin başından bu yana en çok göç alan güney illerinin başında gelen Muğla’da yatırımcıların ilk tercihi Bodrum oldu. Öngörünün üstünde nüfus yoğunluğu yaşanması emlak değerlerinin yüzde 25 oranında artmasına, talep yoğunluğunun mutfak mobilya pazarını da etkileyerek sektörel payın genişlemesine katkı sağladı. Ayrıca sabit mobilya gruplarının nitelikleri gelen hedef kitlenin beklentilerini karşılamadığı projeler de tadilata girerek mobilya sektörünü hareketlendirdi.

25 yıldır mutfak mobilya pazarında hizmet veren Borum'un yerel markalarından Bodrum Mutfak Mobilya da tüm bu gelişmeler ve bölgede artan nüfusu baz alarak üretim tesisinde başlattığı kapasite artırma çalışmalarını tamamladı. Firma, üretim tesisi kapasitesini yaklaşık yüzde 35 oranında artırdı. 

YENİ MODEL BEĞENİYE SUNULDU

Mutfağı sadece yemek pişirilen, yemek yenen ve malzemelerin saklandığı yer olmaktan çıkarıp yaşam alanına dönüştüren Bodrum Mutfak Mobilya, yeni modeli “Flora’yı” kullanıcıların beğenisine sundu. 

Flora, yaşanan pandemi döneminde bir kez daha hatırladığımız doğal olanı saklamak, ziyandan sakınarak tasarruf yapmak vurgusunu taşıyor. Fermantasyona uğramaması için güneş ışınlarından korunması, rutubetten uzak tutulması gereken besin ve malzemelerin depolanması ve evin diğer gereçlerinin de saklanabileceği kiler odası ile büyük bir kolaylık sağlayan Flora, salça, turşu, reçel, çorba kuruları, baharatlar, kuru sebzeler, bakliyat ve yağlarınızı oda sıcaklığında uzun süre muhafaza etmenize olanak sağlıyor. 

Fonksiyonel adası sayesinde Flora modeli, kullanıcıların en iyi buluşma noktası oluyor. Flora modeli akıllı adası sayesinde mutfaklar 7’den 70’e, kısadan uzuna ve işten aşa her anın kullanımına açılıyor. 

Modern tasarım anlayışını işlevsellikle harmanlayan Bodrum Mutfak Mobilya, kullanım alanı genişliği ile evlere konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Geniş çekmeceleri sayesinde her boyuttaki mutfak malzemelerini düzenlemeyi kolaylaştırarak, işlevsel biçimde organize etmenizi sağlıyor. Flora doğanın vermiş olduğu huzuru simgeleyen rengi ve kalitesi ile kullanıcılarının en keyifli anlarına ortak oluyor.

Bodrum Mutfak Mobilya Kurucusu Mustafa Güneri, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bizim her 2 yılda 1 böyle değişikliklerimiz var. Bu yıl da pandemiden aldığımız düşüncelerin doğrultusunda yaşamlar eve kaydığı için değişiklikler yaptık. Bu mutfaklarda tavana kadar üst kapak kullandık. Ferahlık versin diye cam üniteli şekilde tasarladık. Yan tarafında kiler bölümümüz var. Depolamak istediğiniz ürünleri buraya koyabiliyorsunuz. İkinci bir mutfak oluyor, biz buna mutfak yamağı diyoruz. Ayrıca alçalıp yükselebilen bir masamız da var. Bu da gerçekten çok kullanışlı bir ünite, istediğiniz yüksekliğe ayarlayabiliyorsunuz. Ferah renkleri daha çok tercih ediyoruz, çünkü yaşam bu dönemde daha çok mutfakta. Biz de tüketicimizin görüşleri doğrultusunda çözüm üretiyoruz.”

PROJE ODASIYLA HAZIR BİR KONSEPT SUNULUYOR

Bodrum Mutfak Mobilya Halkla İlişkiler Sorumlusu Ceren Karasu da firmanın proje odası hakkında bilgiler aktararak şunları söyledi:

“Bodrum’a olan talep, sezonluk kiraya verilen evlerin yoğunlaşması rezidans ve benzeri yapıların çoğalmasına sebep oldu. Evleri sezonluk kiralayacak kişiler hem tasarım kalitesine hem de kullanışa çok önem veriyor. Biz de istedik ki proje odasında renöve edilecek evleri tamamen görebilecekleri, kapısından pervazına, süpürgeliğinden mutfağı, oturma grubu, kilerine kadar onlara gösterelim ve burada projesi ile ilgili tüm detayları konuşalım, onlara hazır bir konsept sunalım istedik.”