Ustayı Anma Sergisini Gezdi

Oasis’te açılan “İlhan Berk Anma Sergisi”ni ziyaret eden Ünlü Ressam Bedri Baykam, Kent Haber’e açıklamalarda bulundu. 

Ustayı Anma Sergisini Gezdi

Oasis’te açılan “İlhan Berk Anma Sergisi”ni ziyaret eden Ünlü Ressam Bedri Baykam, Kent Haber’e açıklamalarda bulundu. 

“Görsel Maceralar” isimli sergisi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşan Ünlü Ressam Bedri Baykam, 11 yıl önce Bodrum’da yaşamını yitiren ünlü şair ve ressam İlhan Berk'i anmak için Oasis Sanat Galerisi’nde açılan sergiyi ziyaret etti. 

Burada Kent Haber’e açıklamalarda bulunan Bedri Baykam, “Değerli dost İlhan Berk’i ne yazık ki evinde ziyaret edemiyoruz. Türk Aydınlanması’nın değerli bir temsilcisi. Gerek yazar olarak, şair olarak, ressam olarak. Onun bıraktığı izleri toparlayan güzel bir sergiye Oasis Sanat Galerisi’nin ev sahipliği yapması beni mutlu etti. Burada onun çalışma masası, daktilosu, kendi çalışma alanı gibi evinden de yakından tanıdığım bir atmosferi tekrar kurgulamış olmaları özellikle kütüphanesini burada tam temsil etmiş olmaları çok güzel bir fikir. Ayrıca duvarlarda desenleri şiirleri, onların bir araya gelişindeki estetik, düşünsel kapsama alanı genişliği her zamanki keyif, gülümseme, derinlik ve felsefi arayışlar eşliğinde İlhan Berk’in yaşama o çok özel bakışını bize hissettiriyor. Onun için herkesi bu sergiyi bir an önce görmeye davet ediyorum” diye konuştu. 

Bodrum’daki sanatsal faaliyetlerle ilgili fikrini de sorduğumuz Bedri Baykam, “Benim de 14 Eylül’e kadar Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde büyük bir sergim var. Oldukça kapsamlı ve zor hazırlanan bir sergi oldu. Ben de o konuda Şevket Sabancı Kültür Merkezi’ne teşekkür ediyorum. Bu ve buna benzer galerinin adedinin, kültür merkezlerinin adedinin ve faaliyetlerinin artması yılın ortalama 4 ayını Bodrum’da geçiren Ankara, İstanbul ve İzmirlilerin veya diğer güzide kentlerimizden gelen değerli vatandaşlarımızın burada ortak bir sanat alanında daha sık buluşmaları, sergilere daha sık gitmeleri, akşamüstlerinin deniz ve güneşten sonra biraz da beyinlerine güneş tutan görünümlerden kazanması hepimizi mutlu eder” şeklinde konuştu.