Üstündağ, Kendisini Savundu

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Ralli Kupası töreninde çıkan silahlı kavgada gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan oyuncu Mustafa Üstündağ, konuk olduğu canlı yayında kavgayla ilgili kendini savundu. Üstündağ, görgü tanıklarının ifadesinden farklı beyanlarla kendisinin haklı olduğunu iddia etti.

Üstündağ, Kendisini Savundu

Rally Bodrum’un ödül töreninin ardından silahlı kavgaya karışan Üstündağ, gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube kanalı üzerinden canlı yayınına konuk olarak kendini savundu. Karıştığı şiddet olayı Bodrum kamuoyundan büyük tepki alan, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras başta olmak üzere, ilçede faaliyette bulunan oda ve STK başkanlarının bu olaydan hareketle Bodrum'da şiddeti kınadığı ortak tepki açıklamaya neden olan Üstündağ, yaşanan kavgayı şu sözlerle anlattı: 

"Böyle anlamsız bir gündem yarattığım için çok üzgünüm. Beni Ralli Kupası'na davet ettiler ve 'kupa töreninde siz de olun' dediler. Ben, kız arkadaşım, arkadaşım ve arkadaşımın eşi ile kupa törenine gittik. Yarış bitti, epey bir zaman geçti, arkadaşım gelmedi. Ben de çevremdekilere durumu sordum. Cevap alamadım. Sonrasında bana kaza olduğunu söylediler. Fakat ambulans yoktu. Ben de; 'böyle bir yarışma yapıyorsunuz; ambulans yok. Bunu her yerde paylaşacağım' dedim. Sonrasında arkamda bir arbede çıktı. Bize saldırdılar, bir anda 40 kişi üzerimize geldi. Bodrum'da bir esnaf ağabeyimi aradım. Onlar geldi onları da dövdüler. Polisi 7 kez aradım fakat gelen-giden olmadı. Yaralama olayı da şu şekilde oldu. Arbede çıkıyor, arbede de silah patlıyor ve arkadaşım kendi arkadaşını vuruyor. Ben olayları ayırmaya çalışıyorum ama bana ve kız arkadaşıma tekme atıyorlar... Bana diyorlar 'artist misin?' Ben de 'Evet artistim!' dedim. Kısaca ben bilmediğim olaylar arasında kaldım" dedi.