Uygulama Oteli Yurt Oldu

Bodrum’da Turizm Uygulama Oteli’nin bu eğitim öğretim yılında, üniversite öğrencilerine yurt olarak tahsis edildiği bildirildi.

Uygulama Oteli Yurt Oldu

Son günlerde yurdun birçok yerinde üniversite öğrencileri barınma sorunu yaşadıklarını dile getirerek protestolar yapıyor, geceyi parklarda yatarak sorunu gündemde tutuyor.
 
Bodrum’da da geçtiğimiz yıllardan beri gündemde olan üniversite öğrencilerinin barınma sorunu, 70’e yakın oda ve 150 yatak kapasiteli Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Turizm Uygulama Oteli’nin öğrenci yurdu olarak tahsis edilmesi ile şimdilik çözüldü. 

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, yaptığı yazılı açıklamada Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Turizm Uygulama Oteli'nin, bu eğitim öğretim yılında Öğrenci Yurdu olarak tahsis edildiğini belirterek, Ak Parti İlçe teşkilatı olarak sorunun çözümündeki çaba ve katkılarından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, M.S.K.Ü. Denizcilik Yüksekokulu Müdürü Tuncay Kuleli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe'ye teşekkür etti.

Gökmen açıklamasının son bölümünde ise Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ı eleştirerek "Bodrum Belediye Başkanı sayın Ahmet Aras’ın verdiği sözleri bir an önce yapmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.