Uygunsuz Görüntüler Devam Ediyor!..

Geçtiğimiz haftalarda bir şahsın gözaltına alındığı Bodrum’un Haramten Koyu’nda, çırılçıplak denize girilip güneşlenmeye devam ediliyor.

Uygunsuz Görüntüler Devam Ediyor!..

Eskiçeşme Mahallesi Değirmenler Mevkisindeki Haramten Koyu, bazı şahısların uzun yıllardan bu yana çırılçıplak denize girip ve uygunsuz davranışlar sergilediği bir yer haline geldi. Geçmişte yerel basının zaman zaman gündeme getirdiği Haramten Koyu’nun bu halinin, geçen Ağustos ayında ulusal basında da yer bulmasının ardından polis bölgeyi yakın takibe almıştı. 

Ekipler, geçen 8 Ağustos tarihinde bölgede çırılçıplak denize giren bir şahsı gözaltına almış, hakkında, kamusal alanda “Hayasızca hareketler” suçlamasıyla adli işlem başlatılan şahıs, savcılıktaki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı. 

Koydaki bu uygunsuz görüntüler ise bir süreliğine ortadan kalkmıştı fakat son günlerde bölgenin yine eski haline geldiği ifade ediliyor. Geçtiğimiz günlerde tekne ile bölgeden geçen bir vatandaşın çekip Kent Haber'e ilettiği fotoğraflarda koyda bir grup şahsın çırılçıplak dolaştığı görülüyor. 

Özellikle koyun açıklarından tekneleri ile geçen vatandaşlar, karşılaştıkları bu uygunsuz görüntülere tepki gösteriyor. Öte yandan oldukça sapa bir noktada olması nedeniyle bölgede sürekli bir kolluk denetiminin yapılması da oldukça zor görünüyor.