Uzayan Çalışmalar Tepki Çekiyor!

Bodrum’da bir ayı aşkın süredir bitirilemeyen altyapı çalışması, mahallelinin tepkisini topluyor.

Uzayan Çalışmalar Tepki Çekiyor!

Bodrum Belediyesince, Eskiçeşme Mahallesi Caferpaşa Caddesi ve Şafak Sokak’ın tamamında su ve kanalizasyon altyapı çalışması yürütülüyor. Bir ayı aşkın süre önce başlayan çalışmalar kapsamında asfaltı ve betonu kaldırılan yolda, boru döşemesi yapılıyor. 

Zeminin kayalık olması sebebiyle boru yolunu kazma işlemi ise güçlükle yapılıyor. Tüm bu süre zarfında toz toprak içerisinde kalan mahalle sakinleri ise ekiplerin plansız çalıştığını ve işlemlerin hızlı yürütülemediğini iddia ediyor.

Sokak üzerinde eczanesi bulunan Korkut Alp Yücel, Kent Haber’e yaptığı açıklamada tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

“İlk başladıklarında ekiplere ne zaman biteceğini sorduğumda bir aya kalmaz biteceğini söylediler. 40 gün oldu, daha yolun başındalar. Tahminimce 2021’e doğru bu yolun bitişini görürüz diye düşünüyorum. Şu tozdan illallah ettik. Bütün ilaçların üstü, eczanenin içi her yer toz. Her gün siliyorum. Müşteriye mi bakacağım, rafları mı sileceğim bilemiyorum. Tam Ağustos aynın ortasında buranın kazılmasına hiç anlam veremedik. Bunu sezon sonu veya sezon öncesi yapabilirler. Tam Ağustos’un 15’inde burayı kazdılar ve bıraktılar. Bu yolu hiç kazmalarına gerek yoktu çünkü borular baştan döşeniyor, oradan kazarak yavaş yavaş gelebilirlerdi. Neden burayı kazdılar, hiç anlayamadım. Sanki bu tozu yutturmak amaç. Başka bir şey değil. Şu tozu her gün yutuyoruz. Neden yapıldığını hiç anlayamadık. Madem oradan başlanacaktı, yavaş yavaş kaza kaza gelebilirlerdi. Bunun için mühendis olmaya ya da bu işi çok bilmeye gerek yoktu.”