UZMAN ÇAVUŞ DAHİL 8 KİŞİ TUTUKLANDI!

Bodrum’da göçmen kaçakçılığı yaptıkları suçlamasıyla adliyeye sevk edilen aralarında...

UZMAN ÇAVUŞ DAHİL 8 KİŞİ TUTUKLANDI!
Bodrum’da göçmen kaçakçılığı yaptıkları suçlamasıyla adliyeye sevk edilen aralarında bir uzman çavuşun da olduğu 9 kişiden 8’i tutuklandı.

Geçen Pazartesi sabah saatlerinde Turgutreis açıklarında 111 kaçak göçmen ile organizatör olduğu değerlendirilen 1 kişi olmak üzere toplamda 112 kişi “Eşref” isimli teknede yakalanmıştı. Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Somali, Suriye, Filistin, Mısır, Yemen ve Irak uyruklu 111 kaçak göçmen, Muğla Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Başlatılan soruşturma kapsamında Gümüşlük ve Turgutreis Mahallelerinde 1'i Filistin uyruklu, 1’i kadın, 9 organizatör şüphelisi jandarma ekiplerince gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Gümüşlük Jandarma Komutanlığında görevli uzman çavuş E.Y. de vardı. E.Y.’ye görevinden de el çektirildi.

Dün adliyeye sevk edilen zanlılardan E.Y., A.M., S.Ö., Ü.B., A.Ö., C.P., S.T. ve M.N.C. tutuklanarak cezaevine gönderilirken S.S.W., adlı şahıs adli kontrol şartı ve yurtdışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

Şüphelilerden birinin 14 yaşındaki çocuğu ise suça sürüklenen çocuk olarak gözlem altına alındı. Çocuğun işlemlerinin devam ettiği bildirildi.