Vahşet, Camgözü Zıpkınla Öldürdüler!

Bodrum’da kıyıya gelen ve camgöz olduğu tahmin edilen balığın bazı kişilerce adeta işkence edilerek öldürülme anları saniye saniye kaydedildi.

Vahşet, Camgözü Zıpkınla Öldürdüler!

Alınan bilgiye göre sabah saatlerinde Gümbet Koyu’ndan teknesi ile Akvaryum Koyu’na gitmek için yola çıkan M.Ö. adlı vatandaş, camgöz olduğu tahmin edilen yaklaşık bir metre uzunluğundaki balığı fark etti. 

Bir süre sonra çevredeki vatandaşlar da balığı gördü. Bir süre sonra vatandaşlardan 2 tanesi bir sandala bindi. Şahıslardan biri eline aldığı mızrak benzeri bir cismi, sığ sudan çıkamayan balığa saplamaya çalıştı. 

10 dakika boyunca sandalla hayvanın peşinde dolanan 2 kişi, birkaç denemenin ardından mızrağı balığa sapladı. O anlar saniye saniye kaydedildi. Kimi vatandaşlar, balığın işkence edilir biçimde öldürülmesine tepki gösterdi. 

Yaşananları saniye saniye kaydeden M.Ö., Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Biz ailemizle Akvaryum Koyu’na gidiyorduk ve kıyıya yakın bir yerde balığı fark ettik. Daha sonra bölgedeki balıkçı olduğunu tahmin ettiğim bir vatandaş fark etti. Bunlar daha sonra bir mızrakla geldiler. Mızrağı hayvana saplamaya çalıştılar. Birkaç defa denediler, hayvanı yaraladılar. En sonra mızrağı tam sapladılar ve hayvan kaçamadı. Teknede ailem de vardı, onlar daha fazla bakmaya dayanamadı ve ayrılmak zorunda kaldık. Biz tam ayrılırken hayvanı karaya çıkardıklarını gördüm” diye konuştu. 

Şahısların balığı ne yaptıkları bilinmezken, yetkililerin şahısları tespit ederek haklarında bir işlem yapıp yapmayacakları da merakla bekleniyor.