Vakalar Artıyor, Denetimler Sürüyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başta İstanbul olmak üzere son bir haftada vaka sayılarının artış gösterdiğini açıkladığı koronavirüs salgınıyla ilgili, "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla ülke genelinde uygulanan Covid-19 tedbirleri denetimlerinin dünkü durağı Bodrum çarşısı oldu.

Vakalar Artıyor, Denetimler Sürüyor!

Çarşı Mahallesi’nde gerçekleştirilen denetimlere Kaymakam Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özgür Arıkan, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, Polis ve Zabıta ekipleri katıldı. İlçe merkezinde vatandaşlar ve turistler, maske, mesafe, temizlik konusunda bilgilendirildi. 

Muğla’daki denetimlere ise Vali Orhan Tavlı, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu katıldı. Denetimlerde son günlerde artan sahte ve kaçak alkol olayları ile ilgili işletmelerde, içki şişeleri ve bandroller incelenirken, işletmelerin alkol satış izin belgeleri de kontrol edildi.

Denetimlerin sürekli olarak devam edeceğini belirten Vali Orhan Tavlı, “İlimizin huzur ve güvenliğinin korunması için bütün görevlilerimiz sahada. Sahte ve kaçak alkol ile mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” dedi.

Vali Orhan Tavlı, yapılan uyarılara ve alınan tedbirlere uymayanlar hakkında, idarî para cezası başta olmak üzere, gerekli idarî ve adlî yaptırımların uygulanacağını belirtti.