Vakalar Rekor Kırdı, Bodrum’da 2 Vefat

Türkiye'de günlük koronavirüs vaka sayısı bir kez daha rekor kırarken koronavirüsten yaşamını yitiren 2 kişi daha bugün Bodrum’da toprağa verilecek.

Vakalar Rekor Kırdı, Bodrum’da 2 Vefat

Koronavirüs nedeniyle vefat eden 2 kişi daha bugün Bodrum’da toprağa verilecek. Edinilen bilgiye göre Turgutreis Karabağ Mahallesi’nde yaşamını sürdüren 70 yaşındaki Şükran Çelikkesen ilçedeki özel bir hastanede yaşamını yitirdi. Çelikkesen’in Yukarı Akçaalan Mezarlığı’na defnedileceği bildirildi. 

İzmir Buca’da hastanede koronavirüs tedavisi gördüğü öğrenilen 81 yaşındaki Semihat Aday da kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Aday’ın da Bodrum’da Yukarı Akçaalan Mezarlığı’nda defnedileceği bildirildi. 

VAKA SAYILARINDA REKOR KIRILDI

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan verilere göre, son 24 saatte 39 bin 302 kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. Açıklanan verilere göre, Türkiye'de en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı.

Türkiye'de son 24 saatte 240 bin 12 Covid-19 testi yapıldı, 39 bin 302 kişinin testi pozitif çıktı, 152 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 2 bin 82 oldu, 19 bin 193 kişinin Covid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 3 milyon 14 bin 226'ya yükseldi.

CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORLAR

Nüfusun 3’e katlandığı Bodrum’da pandemi ile birlikte vefatlar da artınca Bodrum Belediyesi Cenaze Hizmetleri Birimi de daha yoğun bir tempoda çalışmaya başladı. Nüfusu 3 katına çıkan ilçede tüm imkanlarıyla canla başla çalışan ekipler, normal ölüm vakaları, adli vakalar ve koronavirüs vakalarına yetişebilmek için canla başla çalışıyor. 7 gün 24 saat boyunca vatandaşların en zor zamanlarında yanlarında olan Cenaze Hizmetleri, çalışmaları takdir topluyor.