VALİ ÇİÇEK, MUTSO MECLİS TOPLANTISINA KATILDI

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MUTSO) meclis toplantısına...

VALİ ÇİÇEK, MUTSO MECLİS TOPLANTISINA KATILDI
Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’nın (MUTSO) meclis toplantısına katıldı.

MUTSO’da gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Çiçek: “Geldiğim günden itibaren Muğla’yı yakından tanımaya gayret ediyorum. Bir ile fayda sağlamak için önce o ili yakından tanımalıyız.

Yaklaşık 13 bin km2lik yüzölçümü, 866 binlik nüfusu olan ilimizin yüzölçümünün %80’i orman, %20’si tarım arazisidir. Uzun bir kıyı şeridine sahip olan ilimizin sahip olduğu coğrafi potansiyelden en iyi şekilde ve yıl boyunca yararlanmalıyız.” dedi.

Zamanı en iyi şekilde değerlendirmek gerektiğini dile getiren Vali Çiçek: “Sürdürülebilir proje ve yatırımlara öncelik verirsek kaynak ve zaman israfı yapmamış oluruz. Projelerimiz vizyonumuza ve hedeflerimize uygun olmalıdır. Vatandaşlarımızı mutlu ve huzurlu etmek için kişi başına düşen geliri arttırmalıyız. Sivil Toplum Kuruluşları bir şehrin en önemli dinamiklerinden biridir. Ancak ortak akıl ve kolektif hareketle bir şehir hızlı bir şekilde kalkınabilir. Çünkü ortak akıl olursa hata payı daha az olur. Bir ilde ortak akılı oluşturmak için de tüm kurum ve kuruluşlar ortak paydada buluşabilmelidir.” ifadelerini kullandı.

MUTSO’da ayın personeli seçilen çalışanlara ve yılın iş adamına ödülleri Vali Çiçek tarafından verildi.