VALİ ÇİÇEK VE EŞİ KORUYUCU AİLELERLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Muğla Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü...

VALİ ÇİÇEK VE EŞİ KORUYUCU AİLELERLE KAHVALTIDA BULUŞTU
Muğla Valisi Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından düzenlen kahvaltıda koruyucu ailelerle bir araya geldi.

Menteşe Kaymakamlığı ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıya Vali Çiçek ve eşinin yanı sıra İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik ve eşi, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Kaymakamlar ve eşleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü ve eşi ile koruyucu aileler katıldı.

Bu organizasyonun çok anlamlı olduğunu vurgulayan Vali Çiçek: “Gönül elçileri projesi Türkiye çapında uygulanan bir proje. Gönül Elçileri Projesini toplumun her kesimine ulaştırmalıyız. Bu proje vesilesiyle kimsesizlerin kimsesi devlet olacak. Her şeyden önce vatandaşlarımızın birbiriyle dayanışması lazım. Böyle projeleri bekletmeden hızla yapmalıyız. Bu programla yetinmemeli daha fazla bir araya gelmeliyiz.” dedi.

Aileye önem verilmesi gerektiğini ve aile kavramının yaşatılırsa toplumun güçlü olacağını belirten Vali Çiçek: “Sizler gibi aile mefhumunu yaşatmak isteyen insanlar sayesinde bu sevgi rüzgarı dalga dalga Muğla’nın en ücra yerine kadar gidecektir. Vicdani sorumluluğumuzu yerine getirerek kimsesiz çocuklarımıza en kısa zamanda ulaşmalıyız. Eğer bir yerde yardıma muhtaç bir çocuğumuz varsa rahat uyumamamız lazım. Koruyucu aileler olarak sizlerin çocuklarınızı sevdiğinizi ve onları en iyi şekilde geleceğe hazırladığınızı biliyorum. Her zaman yanınızdayız. Sizleri yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Hülya Çiçek ise: “Bugün duygulu ve anlamlı bir gün. Bizler gönüllü aileleriz. Birlik ve dayanışma içinde çocuklarımızın mutluluğu için çalışmalıyız. Birlikten kuvvet doğar. Birlikte aşamayacağımız hiçbir engel yok. Bu kadar derinden gönül vermiş ailelerle daha çok şey yaparız.” diye konuştu.

Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne ait projelerin toplumsal bir boşluğu doldurduğunu dile getirdi.

Koruyucu ailelerden Nazmiye Kulaç: “Hepimiz aynı yoldan gidiyoruz. Evlat sevgisini tatma şansını bana devlet eliyle verdikleri için Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğüne çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız sevdikleri bir anne babaya biz de evlada kavuştuk.” dedi.

Koruyucu ailelerden Ekrem Aydoğan ise böyle bir projenin içinde yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Vali Çiçek ve eşi Hülya Çiçek tarafından en yeni koruyucu aile olan Figen ve Feridun Köse çiftine teşekkür plaketi verildi.