Vali Civelek'ten Veda Mesajı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atanan Muğla Valisi Esengül Civelek, bir veda mesajı yayımladı.

Vali Civelek'ten Veda Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameye göre, 41 ilin valisi değişmiş, Muğla Valisi Esengül Civelek de Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atanmıştı. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise yeni Muğla Valisi olmuştu. 

Yaklaşık 3 yıldır Muğla Valiliği görevini yürüten Esengül Civelek, yayımladığı veda mesajında şu sözlere yer verdi:

“30.06.2017 tarihinden itibaren yürüttüğüm Muğla Valiliği görevimden, 09.06.2020 tarih ve 2020/273 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atanmam nedeniyle 15.06.2020 Pazartesi günü Muğla’dan ayrılıyorum.

Muğla’da görev yapmış olmaktan Muğla’ya hizmet etmiş olmaktan onur, gurur, mutluluk duyuyorum. Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

3 yıllık görev süremde Muğla’ya en iyi hizmeti sunabilmenin gayreti ve çabası içerisindeki çalışmalarımızda, işbirliği, güç birliği, gönül birliği yaptığım Sayın Milletvekillerimize, kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, kamu kurum kuruluş yöneticilerine, çalışma arkadaşlarıma, özel sektör temsilcilerine, oda, birlik, sivil toplum kuruluşlarına, muhtarlarımıza ve değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, Aziz Muğlalı hemşehrilerime sağlık, afiyet, huzur dolu bir yaşam diliyorum.”