Vatandaşlar Evlerine Kapandı...

Türkiye’de dün akşam saat 21.00 itibariyle 56 saat sürecek sokağa çıkma yasağı başladı. Bodrum’da yasakların devreye girmesiyle sokaklar büyük ölçüde boşaldı.

Vatandaşlar Evlerine Kapandı...

Covid-19 önlemleri kapsamında Pazartesi sabahı saat 05.00'de sona erecek sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Kısıtlamalardan muaf sektör sayısının fazla olması nedeniyle özellikle ana arterlerde zaman zaman araç sayısının arttığı görülüyor. 

İnşaat sektörünün kısıtlamadan muaf tutulması sebebiyle beton mikserleri trafikte en çok göze çarpan araçların başında geliyor. Bazı beton mikserleri ve ağır tonajlı araçların ise yolların boş olmasını fırsat bilerek oldukça süratli şekilde seyrettikleri gözlemleniyor.

Sahil kenarlarında ve ara sokaklarda ise genel olarak seslik hakim. Yasağa rağmen az sayıda da olsa bazı kişilerin sahil kenarlarında güneşlip denize girdikleri kameralara yansıdı. 

Alınan karar gereği 10.00 ile 17.00 saatleri arasında açık olacak bakkal ve marketlerden vatandaşlar ihtiyaçlarını giderebiliyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altında bulunan kimseler hariç, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlar hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir.

FIRINLAR DA AÇIK OLACAK

Ekmek üretiminin yapıldığı fırınlar da yasak boyunca hizmet verebilecek. Cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.