VATANDAŞLARIN SESİNDEN İSTİKLAL MARŞIMIZ

İstiklal Marşının kabulünün yıldönümü nedeniyle Bodrum'da bir okul tarafından düzenlenen...

VATANDAŞLARIN SESİNDEN İSTİKLAL MARŞIMIZ
İstiklal Marşının kabulünün yıldönümü nedeniyle Bodrum'da bir okul tarafından düzenlenen projede, İstiklal Marşının 9 kıtasını vatandaşlar 10. kıtasını ise öğrenciler okudu.

Konacık Cahit Özvezneci Ortaokulu tarafından hazırlanan “Halkımız İstiklal Marşını Okuyor” projesinde, çeşitli meslek gruplarından insanlara ve öğrencilere İstiklal Marşımız okutuldu.

İlk kıtanın bir anaokulu öğrenicisi tarafından okunmasının ardından Bodrumlu Gaziler kamera karşısına geçerek 2. kıtayı seslendirdi. Bodrum’da bulunan pazarcısı, kırtasiyecisi, tezgahtarı, fırıncısı, işkadını, eczacısı, telefoncusu farklı zamanlarda işyerlerinde ziyaret edilerek İstiklal Marşının geri kalan kıtalarını okudular.

İstiklal Marşının 10. Ve son kıtası ise projeyi gerçekleştiren okulun öğrencileri tarafından okundu. Okul bahçesinde ay yıldız figürü oluşturan çocuklar ellerinde bayraklarla hep bir ağızdan son kıtayı seslendirdiler.

Vatandaşların sesini yansıtmak amacıyla projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Okul Müdürü Ahmet Karaboğa şunları söyledi:

"Okullarımızda hep okuyoruz İstiklal Marşımızı birde halkımızın sesini yansıtalım dedik. Minik öğrencimiz, gazimiz, esnafımız, pazarcımızın sesini yansıttık. Biz çekimleri yaparken herkes okumak için yarıştı bu yüzden teşekkür ediyorum" dedi.


Muhabir: Selçuk Şimşek