Vedat Aşçı'nın İfadesi Ortaya Çıktı!

Önceki gün Bodrum'da yaşanan ve iş dünyasında büyük yankı bulan kavga ile ilgili tarafların açıklamaları sürüyor. Olayın taraflarından ASTAŞ Holding Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı, olayda hastanelik olan Kaya Sabancı hakkındaki çok çarpıcı suçlamalarda bulunarak şikayetçi oldu.

Vedat Aşçı'nın İfadesi Ortaya Çıktı!

Kaya Sabancı'nın, Bodrum Mandarin Otel'in sahibi Vedat Aşçı tarafından darbedildiği iddiası sonrası iki taraftan da açıklamalar geldi. Olayla ilgili ifadesi ortaya çıkan Vedat Aşçı, Bodrum'da inşa ettiği siteden bir ev satın alan Sabancı'nın, uzun süreden beri sitede sürekli huzursuzluk çıkardığını öne sürdü. Aşçı, Sabancı'nın psikolojisinin bozuk olduğunu ifade ederek, "Bize ve ailemize, siteyi yöneten çalışanlara, işçilere, görevlilere ve hatta bazı site sakinlerine sürekli küfürler, hakaretler etti." dedi.

Bodrum Mandarin Otel içerisindeki Hakkasan Restoran'ın açılış partisi gecesinde meydana gelen olay sonrası iki taraf da birbirinden şikayetçi olarak birbirlerini suçladı. Kaya Sabancı, 1 gece müşahade altında kaldığı hastaneden taburcu olduktan sonra "Gözaltı damarımda çatlaklık var. 2-3 gün sonra ameliyat olacağım elmacık kemiğinde kırık var. Ya ben 72 yaşındayım, 25 yaşındaki delikanlıya mı vuruyorsun? Orada ölebilirdim." ifadelerini kullanmıştı.

Kaya Sabancı, Kent Haber muhabirinin, olayın kendisinin Vedat Aşçı'ya ağır sözlerle hakaret etmesi üzerine başladığı yönündeki iddiaları sorması üzerine bu iddiayı reddetmişti. Vedat Aşçı ise verdiği ifadede benzer suçlamalarda bulunarak olayla ilgili, onlarca görgü şahidi olduğunu söyledi.

Vedat Aşçı verdiği ifadede, Kaya Sabancı'nın açılış partisine olay çıkarmak üzere planlı geldiğini iddia ederek "davet alanını planlayarak bastığı ve olay çıkarttığı, beni tartakladığı ve basına verdikleri yalan yanlış, itibar sarsıcı asılsız suçlamaları ve karalamalarından dolayı ve ayrıca psikolojik sorunları sebebiyle sitede ve otelimizde daha fazla olaylar çıkarma ihtimali yüksek olması sebebiyle de kendisinden şikayetçi ve davacıyım." 

"MEDYAYA YANLIŞ BİR ŞEKİLDE AKSETTİRİLDİ"

ASTAŞ Holding tarafından yapılan açıklamada, "Vedat Aşçı'nın davetlilerin huzurunda Kaya Sabancı'nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğradığı öne sürülürken "Aralarında davetlilerin de olduğu görgü tanıkları da onaylayacaktır. Yargıya intikal eden bu talihsiz olay, şahitler bulunmasına rağmen Kaya Sabancı ve avukatları tarafından maalesef medyaya da yanlış bir şekilde aksettirilmiştir." denildi.

"PSİKOLOJİK DURUMUNU BİLDİĞİMİZ İÇİN HEP ALTTAN ALDIK"

İş dünyasında gündem olan olay soruşturma konusu da oldu. Müşteki ve şüpheli sıfatıyla ifade veren Vedat Aşçı, "Mandarin Oriental Bodrum projesinin yatırımcısıyım. Yıllar önce Kaya Sabancı sitemizden bir ev satın aldı. Daha sonra sitede yaşarken kendisini tanıma fırsatımız oldu. Psikolojisinin bozuk olduğu, aşırı alkol kullandığından dolayı çok dengesiz hareketleri artarak devam etti. Hatta siteyi yapan bize ve ailemize, siteyi yöneten çalışanlara, işçilere, görevlilere ve hatta bazı site sakinlerine sürekli küfürler, hakaretler etti, bunu da son yıllardır arttırarak devam ettirdi. Tüm çalışanlar hep birlikte psikolojik durumu bilindiği için kendisini alttan alarak, yardımcı olmaya çalışılıyordu. Ancak bu iyi niyeti suistimal ederek, son dönemlerde insanların ve toplum içerisinde ağıza alınmayacak derece çok ağır küfürler ve hakaretler etmeye başladı, çok ciddi boyutlara ulaşmaya devam etti." dedi.

"KAYA SABANCI'YI İTTİM, YÜZ ÜSTÜ YERE DÜŞTÜ"

Aşçı, "Biz sitemizde huzursuzluk olmaması adına kendisinin bu aşırı tacizine rağmen idare etmeye ve sessiz kalmaya devam ediyorduk. Ancak en son 20.06.2024 tarihinde tesis içerisindeki Hakkasan restoranda yaz daveti vardı. Ben saat 20:45'de davet alanına tek başıma gittim. Tanıdık misafirlerle selamlaştım. Site sakinlerinden Mustafa Sarıoğlu ile karşılaştım ve ayaküstü sohbet etmeye başladık. Biz Mustafa Sarıoğlu ile sohbet ederken, Kaya Sabancı bir hışımla yanıma gelerek aslında davetli olmasına rağmen bana, 'Sen beni davet etmedin ama ben inadına geldim' diyerek ana avrat ağır sinkaflı küfürlerle beni tişörtümden tutarak, omzumdan ve kolumdan çekiştirerek tartaklamaya başladı. Kendisine benden uzaklaşmasını, 'Bana geçmişte de sürekli küfürler etmişsin, buna son ver' dedim. Bunun üzerine Kaya Sabancı insan içinde bağırarak 'Geçmişte küfür ettim, şimdi de ediyorum, etmeye de devam edeceğim' diyerek küfürlerle beni tartaklamaya devam etti ve daha çok da hiddetlenmeye başladı ve bana vurmaya başladı. Alnımda yumruk izi, ezik oluştu, kollarımda ve sırtımda yaralar oluştu. Ben de kendimi korumak için Kaya Sabancı'yı ittim. Kendisi de kuvvetle muhtemel alkollüydü ve yüz üstü yere düştü." ifadelerini kullandı.

"KAYA SABANCI'DAN ŞİKAYETÇİ VE DAVACIYIM"

Vedat Aşçı, ifadesinin devamında, "Mustafa Sarıoğlu, 'Kaya Sabancı buraya planlı ve programlı bir şekilde olay çıkarmaya geldi, çalışanları da olabilir' dedi. Ben de 'Nereden biliyorsun?' dediğimde, Kaya Sabancı'nın elemanları Kemal, Kerim ismindeki elemanları ile bazı diğer elemanlarını davet alanı çevresine çağırdığını ve bunu onlardan duyduğunu ve olay çıkartmak için plan yaptıklarını bana söyledi. Ben de daha fazla olayların büyümemesi adına davet alanından ayrıldım. Maalesef bu olan olaydan çok mutsuzum. Böyle bir olayın sitemizde ve tesisimizde olmasını hiç istemedim. Ancak toplum içinde bana ve aileme karşı onur kırıcı küfürleri, hakaretlerinden ve davet alanını planlayarak bastığı ve olay çıkarttığı, beni tartakladığı ve basına verdikleri yalan yanlış, itibar sarsıcı asılsız suçlamaları ve karalamalarından dolayı ve ayrıca psikolojik sorunları sebebiyle sitede ve otelimizde daha fazla olaylar çıkarma ihtimali yüksek olması sebebiyle de kendisinden şikayetçi ve davacıyım." şeklinde konuştu.