Veliler Soruyor Projesi Sürüyor

Bodrum’da hayata geçirilen “Veliler Soruyor” projesi, Gündoğan Mahallesi’nde devam etti.

Veliler Soruyor Projesi Sürüyor

Yanındayım Derneği, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi protokolü ile hayata geçirilen “Veliler Soruyor” projesi, Gündoğan Fahriye Ilıcak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programla devam etti. Projenin Gündoğan’daki ayağına İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Yanındayım Derneği Başkanı Buse Tekgül Gümüş ve çok sayıda veli katıldı. 

Etkinlikte ilköğretim velileri ile “Çocuk Mahremiyeti ve Özbenlik Gelişimi”, lise velileri ile de “Ergenlik Dönemi Sorunları ve Zararlı Alışkanlıklara Yönelim” konuları işlendi. Yanındayım Derneği, proje kapsamında 15 ilköğretim ve 10 liseyi ziyaret edecek. 

Projeyle ilgili konuşan Yanındayım Derneği Başkanı Buse Tekgül Gümüş “Çocukları ve gençleri koruyabilmemizin yolu anne babaların bilinçlenmesinden geçiyor. Okul yönetimleri de veliler ile gerçekleştirdiğimiz bu toplantılardan oldukça memnunlar. Sorun yaşayan öğrencilerin anne babalarıyla özel olarak bir araya geliyoruz. Amacımız yaşanması muhtemel sorunlar için gerekli tedbirleri alabilmek. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ve Bodrum Belediyesi’ne projeye destekleri için teşekkür ederiz. Umarım gelecek sene daha çok sayıda okula ulaşabiliriz” dedi.

Anne babaların yoğun ilgisi ile başlayan seminerler, her Çarşamba saat 10.00’da bir ilköğretim okulunda ve saat 15.00’de bir lisede yapılmaya devam edecek.

Program sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, Gündoğan Fahriye Ilıcak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde incelemelerde bulundu, Okul müdürü Eray Eren'den okulun genel durumuyla ilgili bilgi aldı. Aslan ayrıca öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.