VELİLERİN KAÇIRMAMASI GEREKEN BİR SEMİNER

TED Bodrum Koleji, açıldığı günden bugüne toplumsal sorumluluk bilinci ve duyarlılığı...

VELİLERİN KAÇIRMAMASI GEREKEN BİR SEMİNER
TED Bodrum Koleji, açıldığı günden bugüne toplumsal sorumluluk bilinci ve duyarlılığı ile ebeveynler ve eğitimciler için seminerler düzenlemeye, onları konunun uzmanlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Her yıl, geleceğimiz olan çocukların eğitimlerinde ailelere nasıl bir yol izlemeleri gerektiğine dair aydınlatıcı bilgiler vermek amacı ile düzenlenen seminerlerde ebeveynler ve eğitimciler çocukların gelişim sürecinde karşılaştıkları birçok sorunun cevabını bulma fırsatı yakalıyor.

TED Bodrum Koleji’nin konuğu olarak ilçeye gelecek olan; psikolog, akademisyen, eğitimci ve yazar olan Prof. Dr. Acar Baltaş, zengin deneyimini ve yıllar içinden süzülmüş birikimini “Potansiyelini Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek” konulu seminer ile Bodrumlu ebeveynlerle ve eğitimcilerle paylaşacak. 17 Şubat 2018 Cumartesi günü saat 14.00’te TED Bodrum Koleji Konferans Salonunda gerçekleştirilecek olan seminer kamuoyuna açık ve ücretsiz olacak.

Yurtiçinde ve yurt dışında yayınlanmış 100'den fazla bilimsel çalışması, 20 kitabı, 600 binin üzerinde satış başarısı ile Türkiye’nin en etkili konuşmacılardan biri olarak kabul edilen Prof. Dr. Acar Baltaş seminerinde; değişim, beyin ve öğrenme, dünyadaki eğitim örnekleri, özsaygısı yüksek, huzurlu çocuklar yetiştirmek için velilerin neler yapabileceği konusunda deneyimlerini aktaracak.

Prof. Dr. Acar Baltaş Kimdir'

Prof. Dr. Acar Baltaş, Türkiye’de geniş kitlelere, psikolojinin insan ihtiyaçları ve iş hayatının sorunları için bir çözüm olduğunu gösteren öncülerden biri oldu. Stres ve beden dili kavramlarını Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la birlikte Türkiye’ye tanıttı. 1989 yılında yayınlanan “Üstün Başarı” kitabı öğrenmenin nöro-bilimsel temelleri ile öğrencilerin ihtiyaçları arasında köprü kuran ilk çalışma oldu.

Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesi’nde, yükseköğrenimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlayan Acar Baltaş, doktorasını Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Nöroloji Anabilim Dalı’nda yüksek beyin fonksiyonları konusunda yaptı, klinik nöro-fizyoloji alanında Tıp Bilimleri Doktoru unvanını aldı ve 1986 yılında Uygulamalı Psikoloji Doçenti, 1996 yılında Profesör oldu. 1977-1997 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Anabilim Dalı’nda çalıştı.

Yurtiçinde ve dışında yayınlanmış 100’den fazla bilimsel çalışması bulunan Baltaş, 1983 yılından bu yana, iletişim ve tıbbi psikoloji alanındaki bilgilerini iş hayatının ihtiyaçları ile bağdaştırarak seminerler verdi, uygulamalar yaptı. Bu seminer ve uygulamalarında liderliğin kültür ve cinsiyetle ilişkisine (Türk kültüründe yönetmek ve kadın liderliği), duyguların kararlar üzerindeki etkisine ve zihniyet değişikliğine odaklandı. Acar Baltaş, yasal yollarla toplam 600 bin adet satışı yapılmış; bazılarının 40. baskıyı aştığı Stres ve Başaçıkma Yolları, Bedenin Dili, Ekip Çalışması ve Liderlik, Üstün Başarı, Hayalini Yorganına Göre Uzat, İnsana ve İşe Değer Katan Yeni İK, Türk Kültüründe Yönetmek, Akılsız Duyguların Cezasını Kararlar Çeker ve Baltaş Grubu Yönetim El Kitapları’nın yazarıdır.

Baltaş, Türk kültürünün değer sisteminden çıkan dönüşüm programları ve ekip çalışması konusunda birçok kuruluşun uluslararası başarılarının hazırlayıcısı oldu. Türk A Milli Futbol Takımının ve Galatasaray Futbol Takımının psikolojik danışmanlığını yaptı, bu görevi Türk A Milli Futbol Takımıyla sürdürdü. Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde antrenörlere yönelik, ‘Genç Sporcularda Karakter Gelişimi’ ve ‘Psikolojik Performans Danışmanlığı’ programlarını yönetti. Ayrıca, 2009-2016 yılları arasında Harp Akademileri’nde kurmay subay adaylarına ve her rütbede terfi eden generallere kişilik ve liderlik eğitimleri verdi.

Acar Baltaş, Prof. Dr. Zuhal Baltaş’la kurucusu oldukları, iş hayatında gözlenebilir zihniyet değişikliği ve ölçülebilir iş sonuçları için kurum ve çalışan etkinliğini hedefleyen Baltaş Grubu’nu yönetmektedir.

Prof. Dr. Zuhal Baltaş ile evli ve iki çocuk babasıdır.