Veteranlar Basketbol Turnuvası Başladı

Bodrum’da İsmail Ulukan anısına düzenlenen, Bodrum Veteranlar Basketbol Turnuvası başladı.

Veteranlar Basketbol Turnuvası Başladı

2017 yılı Eylül ayında Bodrum’da yaşamını yitiren basketbol antrenörü İsmail Ulukan adına her yıl düzenlenen turnuva, bu yıl da Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda yapılıyor. Turnuvaya, farklı illerden 18 takım katılıyor. 

Turnuvayı organize eden basketbolculardan Mahmut Yazoğlu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bu işi başlatan İsmail Ulukan. Biz de bunu sürdürüyoruz. Türkiye’nin 5 bölgesinde yapılıyor. Antalya, Bursa, Bodrum, Marmaris ve Bolu’da yapılıyor. Buraya katılanlar eski basketbolcular. Bu turnuvada Bodrum’un yanı sıra İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa gibi illerden toplam 18 takım var. Cumartesi günü sona erecek. Günde 10 maç yapılacak, toplam 30 maçla bitireceğiz.”

Eski basketbolculardan Cudi İmamoğulları, arkadaşları İsmail Ulukan adına her yıl bu turnuvayı yaptıklarını ifade ederek “Amacımız, eski basketbolcuları bir araya toplamak. Eski günleri yaşamak, o heyecanı tekrar yaşamak.” şeklinde konuştu. 

Turnuvaya katılan ITK Legends takım kaptanı Baki Çelikbilek, açılış maçını oynayıp kazandıklarının bilgisini vererek şöyle dedi:

“Bundan sonra 3 maçımız daha var. Grup birincisi olarak çıkıp finalde oynamak istiyoruz. Biz ITK olarak İzmir Özel Türk Koleji’nin oyuncularıyız. Hem kurumumuzu burada iyi temsil etmek, hem de arkadaşlarla bir araya gelip eski günleri yad etmek için buradayız.”