VİRAJ İÇİN KAYMAKAMLIK DEVREYE GİRDİ…

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Turgutreis karayolu üzerindeki tehlikeli...

VİRAJ İÇİN KAYMAKAMLIK DEVREYE GİRDİ…
Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Turgutreis karayolu üzerindeki tehlikeli virajda önlem alınması için Kaymakamlık olarak Karayolları ile görüşme yaptıklarını söyledi.

Bugün Kent Haber’de yer alan “Düzeltilene kadar peşini bırakmayacağız” başlığı altında yayınladığımız haberin ardından Kaymakam Gödekmerdan bir açıklamada bulundu. Konuyla ilgili yazılı olarak müracaatta bulunduklarını ifade eden Gödekmerdan, şunları söyledi:

“Ortakent beldemiz ile Turgutreis beldemiz arasında karayollarının yaptığı duble yol ile ilgili olarak bize çok kaza ihbarları geliyor. Devamlı o virajda kazalar meydana geliyor. Biz daha önce İzmir Karayolları Bölge Müdürlüğümüze bu konuda gerekli bütün tedbirlerin alınması ve oraya bariyerlerin yapılması ile ilgili talebimizi göndermiş olmamamıza rağmen bu güne kadar bir netice elde edemedik. Bugün itibariyle tekrar sabahleyin İzmir bölge müdürlüğümüze ivedi ve çok acil diye bir yazı gönderdik. Ben şifahi olarak ta ben kendim yine görüşeceğim. Bu konuda acil bir tedbir alınmasını isteyeceğiz. Çünkü devamlı kazalar oluyor. En azından bir yavaşlatmamı olur, bir ışık mı olur, ikaz lambası ve çelik bariyer yapılması konusunda şifahi fikirlerimizi söyleyeceğiz. Yolu yapmak yeterli olmuyor yol yapıldıktan sonra da tedbirleri almamız gerekiyor” dedi.

Haberi Kent Haber’in internet sitesinde gördüğünü ve yeniden bu sabah Karayolları yetkililerine konuyla ilgili olarak bir yazı yazdıklarını ifade eden Gödekmerdan, şöyle konuştu:

“Haberleri takip ediyorum. Bu haberler zaten bize önemli kaynak oluyor. O haberler üzerine bir harekete geçiyoruz biz devamlı. Bu konuda da biz aynı şekilde sizin yaptığınız haber üzerine biz bugün sabah karayolları bölge müdürlüğümüze çok acil ve ivedi olarak bir yazı gönderdik. Yarın da bölge müdürümüzle ben şifahi görüşeceğim” dedi.