YABANCI SERMAYE GİTTİ, 0 DE YÜZ YERLİ SERMAYE GELDİ!

Türkiye'den çıkma kararı alan Avusturyalı yapımarket devi Baumax'in yaklaşık iki...

YABANCI SERMAYE GİTTİ, 0 DE YÜZ YERLİ SERMAYE GELDİ!
Türkiye'den çıkma kararı alan Avusturyalı yapımarket devi Baumax'in yaklaşık iki yıldır Midtown AVM'de faaliyet gösteren Bodrum mağazası, sektörün %100 de yüz Türk sermayeli büyüyen markası "Banio"ya geçiyor.

Türkiye Yapı Market sektörünün Antalya’dan yükselen yıldızı Banio, İzmir ve Mersin’den sonra, ulusal pazara şimdi çok daha büyük bir adım atarak, Avusturyalı Dünya devi Baumax'in Bodrum ve Eskişehir şubelerini devraldı. Banio'nun Midtown AVM içerisinde faaliyete geçecek 5.000 metrekarelik Bodrum mağazası 05 Eylül 2014 Cuma günü, sürpriz indirimlerle kapılarını açacak.

Bu büyük hamle ile mağaza sayısını 7’ye çıkaran Banio Yapı Market, Bodrum ve Eskişehir mağazalarında yaklaşık 150 kişiye daha iş imkanı sağlayacak. Banio'nun önümüzdeki günlerde hizmete sokacağı Eskişehir mağazasının 8.300 metrekarelik bir alan üzerine kurulduğu açıklandı.

"Eviniz, bahçeniz, atölyeniz için aradığınız her şey" sloganıyla çıkan Banio Yapı Market, mağaza sayısını artırma yönünde yaptığı bu büyük atılımın yanında, sunum ve hizmet kalitesi, müşteri odaklı mağazacılık anlayışı, 35.000 ürün çeşidi ve sağladığı güven ortamıyla, alışveriş keyfine yeni bir boyut kazandırmayı ve Türkiye’deki Yapı Market mağazacılığına örnek teşkil etmeyi hedefliyor.

Son dönemde yaptığı büyük atak ve yeni yatırımları ile 5 farklı ilde, toplam 7 mağazaya ulaşan Banio Yapı Market yetkilileri, önümüzdeki dönemde Türkiye içinde ve Yurtdışında mağazalar açmaya devam ederek büyümeyi hedeflediklerini ifade ediyorlar. Bir Akdeniz firması olarak yola çıkan Banio, orta vadede ulusal, uzun vadede ise uluslararası bir marka değeri haline gelmeyi amaçlıyor.

Banio Yapı Market Bodrum mağazası 05 Eylül Cuma günü, saat 10:00'da Midtown AVM'de açılışa özel sürpriz indirimlerle Bodrumluların hizmetine girecek.