YABANCILARDAN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Fethiye'de, yaşayan yabancıların kurduğu Fethiye Ulusal Grup (FIG) üyeleri, yardıma...

YABANCILARDAN ÖĞRENCİLERE DESTEK
Fethiye'de, yaşayan yabancıların kurduğu Fethiye Ulusal Grup (FIG) üyeleri, yardıma muhtaç öğrenciler yararına ikinci el eşyaların satıldığı bir dükkan açtı.
FIG Başkanı İngiliz asıllı Susan Tekin, Yusuf Gökçe İş Hanı'nın 2. katındaki dükkanın açılışında yaptığı konuşmada, üyelerin ve vatandaşların bağışladığı kullanılmış eşyaları satacaklarını kaydetti.
Satıştan elde edilecek gelirin, yardıma muhtaç öğrencilere burs ve sağlık yardımı olarak verileceğini belirten Tekin, şöyle konuştu:
''Fethiye'de yaşayan yabancıların yaklaşık 4 yıl önce kurduğu Fethiye Ulusal Grup, çoğunluğu giyim ve kitap olan ikinci el eşyaları satarak Fethiye'nin dağ köylerindeki öğrencilere yardımda bulunuyor. Aralarında İngiliz, Norveç, Alman, Belçikalıların da olduğu üyelerimizin bağışladığı eşyaları, bundan sonra her Çarşamba ve Cuma günleri yeni açtığımız dükkanda satışa sunacağız.''
Daha önce satışları Fethiye Tanıtım Vakfında yaptıklarını kaydeden Tekin, bundan böyle satışları yeni ofiste yapacaklarını söyledi.
Konuşmanın ardından Tekin ve şair Ünal Şöhret Dirlik, dükkanın açılışını yaptı. Fethiyeli hayırsever iş adamı Yusuf Gökçe de dükkandan ilk alışverişi yaparak yoksul öğrencilere katkıda bulundu.