Yağış Aralıklarla Etkili Oluyor

Dün kuvvetli sağanak yağışın düştüğü Bodrum’da, bugün aralıklarla yine sağanak yağış etkili oluyor.

Yağış Aralıklarla Etkili Oluyor

Dün akşamüstü saatlerinde başlayan sağanak yağış, akşam saatlerinde etkisini kaybetmişti. İlçede cadde ve sokakları dereye çeviren yağışta metrekareye 35 kilogram yağış düştü. 

Bugün parçalı bulutlu bir havaya uyanan Bodrum’da, öğle saatlerinde aniden başlayan sağanak yağış etkili oldu. Yağışlı havanın bugün ve yarın, aralıklarla sürmesi bekleniyor. 

Perşembe, Cuma ve Cumartesi günleri ilçenin yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

Öte yandan dün etkili olan yağışla ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden bir açıklama yapılarak şöyle denildi:

"Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum’da meydana gelen yoğun yağmur yağışı neticesinde meydana gelen su baskınlarına anında müdahale ederek herhangi bir olumsuzluk yaşanmasının önüne geçti. Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İlçesinde yoğun yağmur yağışı nedeniyle meydana gelen su baskınlarının olumsuz etkilerini en aza indirmek için teyakkuza geçti. İlçede MUSKİ ve İtfaiye ekipleri su baskınlarına müdahale ederek vatandaşların mağdur olmasını önledi.

Bodrum’da meydana gelen sağanak yağış nedeniyle metrekareye 35 kilogram yağış düşerken, Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından yağmur yağışının getirdiği atıklardan dolayı tıkanan 12 mazgal, 9 kanalizasyon bacası ve 1 dere ağzı temizlenerek tıkanıklık giderildi. Toplamda 31 adet su baskını şikâyetinin yaşandığı yağmur sonrasında, su baskını meydana gelen ev ve iş yerlerinde vidanjörler ile su tahliyesi yapıldı. 

Çalışmalarda toplam 42 personel, 3 kazıcı yükleyici, 6 çift kabin kamyonet, 5 vidanjör, 1 kombine kanal açma aracı ve 3 kanal açma ile müdahale edildi. Yağışın ardından yıl boyunca rutin olarak temizlenen dere yataklarında tek tek çalışma yapılarak herhangi bir tıkanıklık veya olumsuz durumların meydana gelip gelmediği kontrol edildi."