Yağış Bodrum'u Yine Felç Etti!

Bodrum’da öğleye doğru etkili olan sağanak yağışta otelleri su bastı, araçlar sel sularında sürüklendi. 

Yağış Bodrum'u Yine Felç Etti!

Bodrum’da öğleye doğru etkili olan sağanak yağışta otelleri su bastı, araçlar sel sularında sürüklendi. 

İlçede sabaha karşı yağan yağış, bir süre ara verdikten sonra öğleye doğru yeniden başladı. Şiddetli şekilde yağan yağmurda yine cadde ve sokaklar göle döndü, Bodrum'da bilindik manzaralar meydana geldi. Yapılan tüm uyarılara rağmen, dere yataklarına bırakılan araçlar sel sularında sürüklendi. 

TRAFİK AKIŞI DURDU

Kıbrıs Şehitleri Caddesi Hastane Kavşağı ile Lise Kavşağı arasında mazgalların çöplerle tıkanması sonucu su birikintileri oluştu. 2 aracın su birikintisinde arıza yapması sonucu trafik durdu. Polis, zabıta ve itfaiye ekiplerinin bölgede yaptığı çalışma sonrası trafik normale döndürüldü. 

Bodrum merkezdeki cadde ve sokakların dereye dönmesi sonucu da araçlar güçlükle ilerleyebildi. Belediye Meydanı’na gelen sel suları da trafik akışını olumsuz yönde etkiledi. 

5 YILDIZLI OTEL SULAR ALTINDA KALDI

Torba Kaynar mevkisindeki 5 yıldızlı bir oteli ise dere vurdu. Otelin büyük bir kısmı sular altında kaldı. Otel personeli suyu tahliye etmek için yoğun çaba harcadı. Oteldeki misafirlerin ise tahliye edildiği öğrenildi. 

Öte yandan ilçedeki kimi yerli ve yabancı turistlerin yağmura rağmen sokaklarda yürüyüş yaptıkları ve ilçe merkezinde yoğunluk oluşturdukları görüldü.