Yağış ve Rüzgar Etkili Oluyor

Bodrum’da etkili olan sağanak yağış ve rüzgar, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. İlçede sabah saatlerinde etkisini artıran rüzgarın saatteki hızı 60 kilometreyi buldu. Ortakent’te bir yelkenli karaya sürüklendi.

Yağış ve Rüzgar Etkili Oluyor

İlçede beklenen yağış, sabah saatlerinde başladı. Zaman zaman kuvvetli sağanak şeklinde yağan yağmur nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri yaşandı. Konacık’ta sanayi sitesinde biriken su nedeniyle araçlar, dikkatli şekilde ilerledi. 

Yağış nedeniyle Bodrum’un farklı noktalarında yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazaları meydana geldi. 

Güneybatı yönünden esen sert rüzgar nedeniyle bir yelkenli karaya sürüklendi. Ortakent–Yahşi açıklarında demirli bulunan yaklaşık 10 metrelik yelkenli fiber tekne, dalgalarla karaya sürüklendi. Karaya vuran tekne kurtarılmayı bekliyor. Sahile yan yatarak hasar oluşan teknenin kurtarılması için çalışma başlatılacağı belirtildi. 

Teknenin daha önce alargada olduğunu söyleyen Hüseyin Sarsılmaz isimli vatandaş, “Bu tekne açıkta alargadaydı. İpi koparmış buraya karaya çıkmış. Şu anda bir hasar yok, kurtarılırsa iyi olur. Daha sonra lodos sert eserse altını patlatır” diye konuştu. 

 

Muhabir: Hamdi Yörür