Yağışlı Havanın Etkisi Altına Giriyoruz

Cuma gününden itibaren bölgemizde aralıklarla yağışın etkili olması bekleniyor.

Yağışlı Havanın Etkisi Altına Giriyoruz

Cuma gününden itibaren bölgemizde aralıklarla yağışın etkili olması bekleniyor.

Son meteorolojik verilere göre Bodrum'da Cuma gününün ilk saatlerinden itibaren etkili olması beklenen yağışlı havanın, Salı gününe kadar aralıklarla devam edeceği tahmin ediliyor. Yağışlı havayla birlikte rüzgar da güneyli yönlerden esecek. 

Özellikle Pazar günü akşam saatlerinden itibaren güney ve güneydoğudan esecek kuvvetli rüzgarın, Pazartesi günü şiddetini daha da arttırması öngörülüyor. Pazartesi günü için de şiddetli yağış tahmini de var. 

TAHMİNLER TUTMUYOR, BEKLENMEDİK HAVA OLAYLARI ETKİLİ OLUYOR...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü de yurdun Cuma ve Pazartesi günleri yağış sisteminin etkisine gireceğini belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Yurdumuzun 22 Kasım Cuma ve 25 Kasım Pazartesi günleri Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı sistemlerin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Uzun süredir ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemlerin etkisiyle, Cuma gününden itibaren azalarak mevsim normallerine düşmesi bekleniyor.

22 Kasım Cuma ve 23 Kasım Cumartesi günleri Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde görülecek yağışların 24 Kasım Pazar günü etkisini kaybetmesi bekleniyor.

25 Kasım Pazartesi gününden itibaren ise Orta Akdeniz üzerinden gelecek alçak basınç merkezi ve cephe sistemlerinin etkisiyle ülkemizin yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği ve bu yağışların yurdun büyük bir bölümünde görüleceği tahmin ediliyor."

Öte yandan küresel iklim değişikliği her geçen gün kendini hissettirmeye devam ediyor. Birçok uzman da hava tahminlerinin doğru tahmin edilememesini de küresel iklim değişikliğine bağlıyor.