Yağmur Aniden Bastırdı...

Bodrum’da aniden bastıran sağanak yağış, yaşamı olumsuz yönde etkiledi. 

Yağmur Aniden Bastırdı...

Bodrum’da aniden bastıran sağanak yağış, yaşamı olumsuz yönde etkiledi. 

Birkaç gündür güneşli fakat serin bir havanın hakim olduğu Bodrum, bugün öğleden sonra yağışlı havanın hakimiyeti altına girdi. Akşamüstü saatlerine doğru aniden bastıran sağanak yağış ise ilçede günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. 

Sabahki güneşe aldanıp evden yağmura uygun olmayan kıyafetle çıkan vatandaşlar, yağmurda zor anlar yaşadı. Vatandaşlar, işyerlerinin tentelerinin altına girerek yağmurdan korunmaya çalıştı. 

Bodrum’un cadde ve sokaklarında da yağışla birlikte su birikintileri oluştu. Dirmil Mahallesi Yalıkavak – Gündoğan yolu üzerindeki su birikintisi nedeniyle araçlar güçlükle ilerleyebildi. Engin Dedeoğlu adlı vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “10 dakika önce buradan geçtim, hiç bir şey yoktu. 10 dakika sonra geldiğimde ise bu haldeydi” dedi. 

Dere Sokak ise yağan yağmurla birlikte yine dereye döndü. Bodrum-Turgutreis karayolunda yer yer su taşkınları yaşanırken trafik durma noktasına geldi, araçlar güçlükle ilerledi. Yoğun su birikintilerinin oluştuğu Bitez Atatürk Bulvarı’nda ise yayalar ve sürücüler yolda güçlükle yürüyebildi.

Polis ve zabıta ekipleri, olumsuzluk yaşanan bölgelerde çalışma yaptı.