YAĞMUR MUĞLA'YI DA FELÇ ETTİ

Muğla’da şiddetli fırtına ile birlikte ani bastıran yağmur iki saatte Muğla sokaklarını...

YAĞMUR MUĞLA'YI DA FELÇ ETTİ
Muğla’da şiddetli fırtına ile birlikte ani bastıran yağmur iki saatte Muğla sokaklarını göle çevirdi. Emirbeyazıt Mahallesi ve Düğerek Mahallesinde etkili olan yağış sonrası evlere su bastı. Vatandaşlar ellerinde kovalar ile yağmur suyu temizledi.

Öğleden sonra aniden başlayan rüzgar ile karışık şiddetli yağmur mazgalları taşırdı. Taşan mazgallardan çıkan yağmur suları, apartman katlarının alt katlarında su baskınına neden oldu. Emirbeyazıt Mahallesinde etkili olan yağmur sularından mahalle tamamen sular altında kalırken, Belediye ekipleri vidanjörlerle alt katlardan pompalarla su çekti.

Sanayi Sitesi girişindeki bazı evler su altında kalırken, yollarda da kısmen çökmeler yaşandı. Muğla’nın henüz bitmeyen alt yapısının yağmur suları nedeniyle zarar görebileceği açıklanırken, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Çok ani bastıran bir yağmur sonrası bazı evlerde su baskını yaşandı.

ORTEM, İtfaiye ve Belediye Fen İşleri ekiplerimiz gelen her ihbarı değerlendiriyor. Şükür can kaybı yok. Gelen yağmur suyunun debisi çok yüksek olduğu için bütün derelerde taşkın yaşandı. Karabağlar yaylasında da taşkın var. Yaz sezonunda açtığımız bütün derelere beklenenden daha fazla su akıntısı yaşandığı için şu anda Yayladaki dereler suyu taşıyamaz hale geldi” dedi.