Yakınları 3 Gündür Ulaşamıyor!..

İzmir’de gayrimenkul zengini 86 yaşındaki Tulin Enbiyaoğlu’nun ortadan kaybolması ile ilgili Bodrum’daki yakınları kayıp başvurusunda bulundu.

Yakınları 3 Gündür Ulaşamıyor!..

Bodrum’daki yakınları, yaşlı kadının zorla kaçırıldığını düşündükleri ve hayatından endişe ettikleri için kayıp başvurusunda bulundular.

İsviçreliler ve Türkler arasında sosyal kültürel ekonomik Bilimsel ilişkileri geliştirmek amacı ile kurulan dostluk derneği Assocıatıon Suısse-Turquıe’nin kurucuları arasında yer alan ve bir süre önce hayatını kaybeden Nezih Enbiyağoğlu’nun eşi Tulin Enbiyaoğlu’ndan 3 gündür haber alınamıyor. 19 Kasım’da İzmir’deki özel bakım evinde ortadan kaybolan 86 yaşındaki Tulin Enbiyaoğlu’nun Bodrum’da yaşayan kızı Hanzade Altıparmak ve torunu mimar Bige Altıparmak, kayıp başvurusunda bulundu.

Tulin Enbiyaoğlu’nun torunu mimar Bige Altıparmak, İzmir’de özel bir bakım evinde kalan anneannesi Tulin Enbiyaoğlu’nun mal varlığı nedeni ile eski bakıcısı M.N.A. (62) adlı erkek tarafından kaçırılmış olabileceğini iddia ederek şunları söyledi:

“Can güvenliği yok. Nerede bilmiyoruz. Bakıcısından şüpheleniyoruz. Çünkü onu tehdit ettiğini, zorla senet imzalattığını biliyoruz. Anneannemin sağlığının yerinde olup olmadığını da bilmiyoruz. Onun yanında kalmak zorunda olduğunu sanıyoruz. Anneannem varlığı ve geliri çok yüksek bir kadın, onlar bu varlığa göz diktiler. Vekalet alıp, zimmetlerine geçiriyorlar. Bu daha önce yaşandı. Vekaleti iptal ettik. 86 yaşında bir kadına zorla senet imzalatıyorlar. Parasını almaya çalışıyorlar. Can güvenliğinden emin değiliz. Tekrar vekalet alıp, üzerindeki mal varlıklarını almak için uğraşacaklardır. O bakıcı hakkında suç duyurusunda bulunduk. Kayıp ihbarı da yaptık. Belki bulunduğunda, korkudan onunla kalmak istediğini bile söyleyebilir. Tehdit edildiği için korkuyor olabilir.”

Tülin Enbiyaoğlu'nun daha önce kendisine zorla 200 bin liralık senet imzalattığı ileri sürülen eski bakıcısı M.N.A. hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.