YALIÇİFTLİK SAHİLİ’NDE ÇÖKME ANLARI!

Bodrum’da bu sabah 10.42’de yaşanan depremin ardından Yalıçiftlik Sahili’nde plajda...

YALIÇİFTLİK SAHİLİ’NDE ÇÖKME ANLARI!
Bodrum’da bu sabah 10.42’de yaşanan depremin ardından Yalıçiftlik Sahili’nde plajda bir bölgede toprak çökmesi meydana geldi. Ortaya çıkan obruk benzeri bu görüntü kısa süreli panik yaşattı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerinden alınan bilgiye göre, bugün saat 10.42'de, Bodrum'un kırsal mahallesi Pınarlıbelen merkezli olarak, Richter ölçeğine göre 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin ardından birçok Bodrumlu panik yaşayarak kendilerini dışarı attı.

Sabah yaşanan sarsıntıdan yaklaşık 2 saat sonra Yalıçiftlik Sahili’nde ise kumsalda ilginç bir doğa olayı yaşandı. Saat 12:30 sularında Yalıçiftlik'te belediye cafenin önündeki plaj alanında meydana gelen, birkaç metre derinlik ve genişlikte olan çökme, çevrede paniğe neden oldu. Vatandaşlarca cep telefonlarıyla kaydedilen görüntülerde toprağın yavaş yavaş çökmesi açıkça görülüyor.

21 Temmuz'da yaşanan 6,6'lık depremin ardından da aynı bölgede vatandaşlar tarafından çekilen benzer bir görüntü sosyal medya hesaplarında paylaşılmıştı.