Yalıkavak Yolunda Çalışmalar Başlıyor!

Bodrum'un kuzey ve güneyindeki mahallelerini birbirine bağlayan ve büyük bir trafik yükü olan Bodrum-Yalıkavak yolunda uzun zamandır sürüncemede kalan çalışmaların tekrar başlayacağı açıklandı.

Yalıkavak Yolunda Çalışmalar Başlıyor!

2015 yılında Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü'nce Bodrum-Yalıkavak arasında yapılmaya başlanan duble yol ve tünel çalışmaları, yol güzergahında yapılan kamulaştırmalara karşı bölgede arazisi olan vatandaşlarca açılan davalar nedeniyle uzun süre durdu. Özellikle yaz aylarında trafik sıkışıklığının yaşandığı ve oldukça tehlikeli güzergahı nedeniyle bugüne kadar çok sayıda ölümlü ve yaralamalı kazanın meydana geldiği yoldaki çalışmalar tamamlandığında yarımadanın ulaşım konusundaki önemli sorunlarından biri çözülmüş olacak. 

Toplamda 8,5 kilometre uzunluğundaki yolun iki kilometresi tünel geçişi olarak planlandı. Geçmişte yapılan açıklamada projenin 2 yılda tamamlanacağı bildirilmişti.

Sık sık siyasi tartışma ve eleştirilere de konu olan çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Bodrum ilçe Başkanı Osman Gökmen, çeşitli davalar yüzünden duran Yalıkavak yolundaki tüm pürüzlerin giderildiğini, 10 Mart 2021’de yapılacak ihaleyle yarım kalan çalışmaların başlayacağını söyledi. Toplam 8 kilometre 430 metrelik yol yapımı ihalesinin açık ihale usulüyle yapılacağını söyleyen Osman Gökmen; "Davalarla ilgili pürüz giderildi. Yoğun çalışmalarımız ve girişimlerimiz sonucunda Karayolları Genel Müdürlüğü 10 Mart’ta ihaleye çıkılacağını ilan etti. Hepimizi çok sevindiren bu gelişmeyle Bodrum’un önemli bir sorunu daha çözülüyor. AK Parti Hükümeti olarak Bodrum’a büyük yatırımlarımız devam ediyor. Devlet Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor. Bodrum’un altyapı sorununu önemli ölçüde çözecek Torba’daki atık su arıtma tesisini Bodrum’a kazandırıyoruz. Devletimiz Bodrum’un tüm sorunlarına hassasiyetle yaklaşıyor ve çözüm getiriyor. Bodrum için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz" dedi.