SELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-02-01" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-02-01 15:15:48' and `ac`.`end_time` >= '2023-02-01 15:15:48' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=497checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-02-01" and view_hour=15 and campaign_id=497update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1661041

Yalıkavakspor’dan Açıklama Geldi

EHF Avrupa Kupası’nda bugün oynayacakları yarı final ilk maçı, takımda çıkan covid-19 vakaları sebebiyle iptal edilen Yalıkavakspor’dan yazılı bir açıklama geldi.

Yalıkavakspor’dan Açıklama Geldi

EHF Avrupa Kupası çeyrek finalinde Rocasa Gran Canaria takımını eleyen Yalıkavakspor, yarı finalde Hırvatistan’ın Lokomotiva Zagrep takımı ile eşleşmişti. Maç hazırlıklarını sürdüren mavi beyazlılarda şok bir gelişme yaşandı. Takıma yapılan covid-19 testleri sonucunda 4’ü sporcu, 1’i teknik heyetten olmak üzere toplam 5 kişinin testi pozitif çıktı. Bu şok gelişmenin ardından bugün Bodrum’da oynanacak maç iptal olurken Yalıkavakspor’un maç oynamadan elenme ihtimali de bulunuyor. 

Konu ile ilgili Yalıkavakspor’dan yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kulüp olarak çok üzgünüz ve bizi mutlu eden tek olay, test sonucu pozitif olanlarda hastalığın hafif semptomlarla devam etmesi. Umarız pozitif vakalarda artış yaşamayız ve bir an önce kaldığımız yerden devam ederiz.

EHF Avrupa Kupası prosedürlerine göre her maçtan 72 saat önce yapılan rutin Covid -19 testlerinde çıkan bir sonuçtu. Test sonuçları pozitif çıkanları izole edip sonucu negatif olanları da kontrol altına aldık. Sonuçları da hemen EHF ye bildirdik. Prosedür gereği 28 Mart’ta kendi sahamızda oynayacağımız 1. Maç iptal oldu.

EHF’den 23 Mart’ta aldığımız bir yazıya göre yarı final ve sonrasındaki maçlarda maalesef erteleme ve tek maç yapılmıyor. Yani 2 gün ile erteleme ve tek maç oynama hakkımızı kaybetmiş olduk. Bu karar ne kadar adil? Ne kadar spor ve sporcuyu koruyan bir karardır? Tartışmaya açık. Ama kararı alanlar Hentbolün başında olduklarına göre en iyisini bildiklerini düşünüyoruz. Bu karardan sonra ileri bir tarihte oynama, tek maç oynama isteklerimiz yetkililer tarafından reddedilmiştir.

Bir de maç saatinden 72 saat önce istenen Covid testi ve pozitif vakalarda uygulanan 10 gün karantina süresi. 10 gün karantinada olacak olan sporcu 7 gün sonraki maçta nasıl oynayacak? Hatta nasıl seyahat edecek? Bizim yaşadığımız bu sağlık sorununu yarı finale çıkan son 4 takım aynı anda yaşasaydı kupa 4 eşit parçaya bölünüp her takım şampiyon mu ilan edilecekti?

Yani her açıdan garip ama uymak zorunda bırakılan bir kural var. Biz maçların oynanarak ve kupaların galibiyet ile verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Rakibin pandemiden dolayı elenmesiyle kazanılan başarılar kimseyi tatmin etmez. Umarız ki, bizim yaşadığımız sağlık sorununu hiç bir rakibimiz yaşamaz. Sonuç olarak, Salı ya da Çarşamba günü yapılacak testlerde alınacak sonuçlara göre durumumuz belli olacak. 3 ve 4 Nisan da Zagrep’te yapılacak maçlara çıkma ve gerekli mücadeleyi göstermek en büyük isteğimiz. Tüm insanlığa sağlıklı günler dileriz.”