Yalıkavak'ta 20 İşyerini Su Bastı!

Bodrum’da etkili olan sağanak yağışta dere mazgallardan taştı, 20 işyerini bastı. Elektrikli kepengi kilitlenen bir esnaf dükkanda mahsur kaldı.

Yalıkavak'ta 20 İşyerini Su Bastı!

İlçede 3 gündür aralıklarla etkili olan ve zaman zaman şiddetini arttıran yağmur, Yalıkavak Mahallesi’nde su baskınlarına neden oldu. Mahallenin en işlek noktalarının altından geçen Sandıma Deresi iddiaya göre deniz suyunun yükselmesi nedeniyle mazgallardan taştı. Taşan dereden çıkan sular, bölgedeki yaklaşık 20 işyerini bastı, işyerlerinin bazılarında maddi hasar oluştu. 

Bir işyerinde esnaf baskın esnasında elektrikli kepenginin kilitlenmesi sebebiyle içeride mahsur kaldı. Dükkanları çamurlu suyla dolan işletmeciler ve çalışanları temizlik çalışması yaptı. Kimi esnafın ise belediye yetkililerine tepki gösterdiği görüldü. Dilek Büyükdağ adlı esnaf, basın mensuplarına yaptığı açıklamada tepkisini "Geçen sene de böyle bir sıkıntı vardı. Bize dediler ki yardımcı olacağız. Herhangi bir şekilde yardımcı olunmadı. Nerede? Yazık günah ya. Yazık günah" sözleriyle dile getirdi.

Dükkanında mahsur kalan esnaf Kenan Akın ise şu açıklamayı yaptı:

“Elektrikler kesiliyor ağabey. Ondan sonra kepenkler içeride açık kalıyor. Biz mahsur kaldık. Yani içeriyi su bassa içeride kalacağız. Görüyorsunuz işte kepenkleri şu şekilde durdurduk. İçeride buzdolaplarımız, eşyamız, her şeyimiz sular altında. Çamurlu sular. Gir bak ağabey içeri. Şu halimize bak. Her sene olan şeyler bunlar. Yani çok az bir yağmurda böyle mi oluyor buralar. Görüyorsunuz işte, halimizi görüyorsunuz” dedi.

Su baskının ardından Bodrum Belediye ekipleri bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Esnafın tepkisi ile karşılaşan ekipler sorunu çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Yaklaşık 30 kişilik belediye ekibi ve esnaf dükkanları, iş yerlerini, cadde ve sokakları temizlemeye başladı.