YALIKAVAK’TA ALEVLİ GECE…

Yalıkavak’ta makilik ve çalılık alanda yangın çıktı. Alınan bilgiye göre beldeye...

YALIKAVAK’TA ALEVLİ GECE…
Yalıkavak’ta makilik ve çalılık alanda yangın çıktı.
Alınan bilgiye göre beldeye bağlı Küdür Mevkisi'ndeki makilik ve çalılık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangına Yalıkavak, Turgutreis, Gündoğan, Bodrum, Bitez, Ortakent Yahşi ve Konacık belediyesi itfaiye ekipleri ile Milas Orman İşletme Şefliği'ne bağlı yaklaşık 30 işçi müdahale etti.
Ekipler, yangının 100 metre kadar yaklaştığı Yalıkavak Belediyesi'ne ait arıtma tesisine ulaşmaması için yoğun çaba sarf etti.
Ekipler arazinin engebeli olması nedeniyle yangına müdahale etmekte güçlük çekti. Yangının arıtma tesisine ulaşmaması için yoğun çaba sarf eden ekipler sabah saatlerine kadar yangını söndürmek için bölgede görev aldı.
Jandarma ve Zabıta ekipleri yangının yerleşim alanlarına ulaşmaması için önlem site yakınlarında bekledi.
Bu arada Yalıkavak Belediye Başkanı Nevcihan Özcan’da olay yerine gelerek müdahaleleri yerinden takip etti. Özcan, Kent Haber’e yaptığı açıklamada yangının neden çıktığını henüz tespit edemediklerini ancak itfaiye ekiplerinin yangını söndürmek için yoğun çaba gösterdiğini belirtti.
Yaklaşık 10 hektarlık bir alanda etkili olan yangın gecenin geç saatlerinde kontrol altına alınarak soğutma çalışması yapıldı.