Yanan Ormanlar İçin Söylediler

Farklı sektörlerden iş insanlarının bir araya gelerek kurduğu "C-Majör İş'ten Sesler Korosu", Bodrum’da yangından etkilenen vatandaşlar ve yanan alanların rehabilitasyonu için bir konser verdi.

Yanan Ormanlar İçin Söylediler

Bodrum Belediyesi, Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) ve C-Majör İş'ten Sesler Korosu iş birliği ile düzenlenen konser, Bodrum Antik Tiyatro'da gerçekleştirildi.

Oyuncu Hakan Bilgin'in sunuculuğu üstlendiği etkinlikte, koro şefliğini Özlem Abacı, orkestra şefliğini ise Gökcan Şenaşık yaptı. Turizmci Recai Çakır'ın başkanı olduğu koronun konserinde, söylenen şarkıların yanı sıra şiirlerde okundu. Programda Bekir Ünlüataer, Bülent Özdemir, Nebil Özgentürk, Onur Akın, Burcu Hancı ve Asiye Palu da sahne aldı.

Konser öncesi Kent Haber’e konuşan İstanbul Devlet Operası sanatçısı ve koronun şefi Özlem Abacı, şunları söyledi:

“Biz çok heyecanlıyız. Çok kısa bir süre içinde hazırlandık. Böyle inanılmaz bir köprü kurduğumuz için çok mutluyuz. Herkes işinden, eşinden, ailesinden ayırdığı vakitlerde benimle çalışmaya geldiler. O insanlar Bodrum’u yeşertmek ve yaraları sarmak için Bodrum’a geldiler. Burada Bodrumlu arkadaşlarımızla birlikte gönül gönüle şarkılar söyleyeceğiz. Bu güzelim antik tiyatronun mistik havası içinde bir iyilik köprüsü kurmuş olacağız.”

Sianji Grup Yönetim Kurulu ve C-Majör İş'ten Sesler Korosu Başkanı Recai Çakır ise konsere destek veren herkese teşekkür ederek “Çok değerli sanatçı arkadaşlarımız var. Hiçbir ücret almadan buradalar. Ben o sanatçı dostlarımıza sizler adına, BOTAV adına, C-Majör ailesi adına çok teşekkür ediyorum.” dedi. 

BODRUM’DA SANAT İKLİMİ YAŞANIYOR

Koroda yer alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, yöresel türkü seslendirip oynadı. Aras, sanatın iyileştirici gücü ile bir araya geldikleri söyleyerek “Ben öncelikle bu güzel koroyu bir araya toplayan ve her zaman kültür sanatın yanında olan Recai Çakır’a teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca bu gecede bize destek veren sevgili Hakan Bilgin, sevgili hocamız Özlem Abacı ve değerli koro ekibinin hepsini kutluyoruz. Aynı zamanda bu güzel nağmeleri bizlere sunan sevgili şefimiz ve orkestrasını da kutluyorum. Biz kültüre, sanata saygıyı Mustafa Kemal Atatürk’ten öğrendik. Kültür ve sanata her zaman muhtacız. Sanat ve sanatçıyla şu zor günlerde, salgın ve yangın gibi afetlerin hemen ardından böylesine güzel bir konserde buluşmak bizleri umuda sevk ediyor. Bir arada olmak sanatın birleştirici ve iyileştirici gücü. Biz burada bir kum tanesiyiz. Asıl bu işi yapan, Allah vergisi yetenekleriyle müzisyenlerimiz, sevgili sanatçılarımızdır. Onları çok seviyoruz. Bodrum’da da oldukça çok sayıda sanatçımız var. İlçemiz son zamanlarda kültür ve sanatla inanılmaz iç içe. Şu anda her köşesinde bir faaliyet var. Gümüşlük’te klasik müzik festivalimiz devam ediyor. Bir taraftan kale konserlerimizi yapıyoruz, bir taraftan resim, heykel gibi sergiler açılıyor. Şu anda Bodrum’da inanılmaz bir sanat iklimi var. Biz belediye olarak bunları bir araya getirip daha görünür kılmakla mükellefiz ve bunu da yapıyoruz. Bodrum’un kurtuluşunun kültür ve sanattan geçtiğini biliyoruz. Son dönemde nüfus ne kadar artarsa artsın, yapısal sıkıntılarımızın ilacı dahi kültür ve sanata verdiğimiz değerdir. Bu yüzden ben böyle etkinlikleri çok fazla önemsiyorum.’’ dedi.

Konseri izleyenler seslendirilen eserlere eşlik edip eğlenceli vakit geçirdi.

Konser kapsamındaki bağışların, yangınlardan etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasına ve yanan alanların rehabilitasyonuna katkıda bulunmak için kullanılacağı bildirildi.