YANAN YERLER YENİDEN AĞAÇLANDIRILIYOR…

Yangınlarda kaybedilen ormanların yerine yeni ve planlı ağaçlandırma çalışmaları...

YANAN YERLER YENİDEN AĞAÇLANDIRILIYOR…
Yangınlarda kaybedilen ormanların yerine yeni ve planlı ağaçlandırma çalışmaları yapılıyor.

Orman Genel Müdürlüğünce hazırlanan, 50 hektardan büyük yangın sahalarının rehabilite edilmesi ve yeniden orman tesisi için YARDOP “Yanan Alanların Rehabilitasyonu ve Yangına Dayanıklı Ormanlar Tesisi Projesi” kapsamında Mumcular Beldesinde fidan dikme çalışmaları başlatıldı.

Mumcular Orman İşletme Şefi Ayhan Bahşi, bölgelerinde fidan dikme çalışmalarının proje kapsamında devam ettiğini belirterek ‘’ Türkiye’nin en çok yangın çıkan şefliği burası olduğunu ve burada yangına dayanıklı ormanlar projesi uygulandığını’’ söyledi.

Proje kapsamında çalışmalara destek olan AK Parti Bodrum Gençlik Kolları Mumcular Beldesindeki ağaç dikme sahasına giderek 300 adet fidan diktiler.

Ak Parti Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Aykut Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri ve üye gençlerden oluşan 20 kişilik gurup Orman İşletme Şefi Ayhan Bahşi ve ormanda görevli ekibin fidan dikimi konusundaki bilgilendirmesinden sonra görevlilerin nezaretinde 300 adet harnup fidan dikimini gerçekleştirdiler.

Gençlik Kolları Başkanı Şahin, havalar müsait olduğu sürece bu tür çevre etkinliklerinin devam edeceğini belirterek, bu konuda duyarlı vatandaşlarımızdan da kendilerine katılmalarını istedi. Şahin, fidan dikimi sırasında kendisine yardımcı ve destek olan orman şefi Ayhan Bahşi ve ekibine de teşekkür ettiklerini ifade etti.