Yanan Tekne Saatler Sonra Battı

Bodrum’da 23 metre uzunluğundaki bir motoryatta yangın çıktı. Alev alev yanan yattaki yangın, denizden ve iskeleden yapılan yoğun müdahaleyle saatler sonra kontrol altına alındı. Tekne soğutma çalışmaları esnasında battı.

Yanan Tekne Saatler Sonra Battı

Gümbet iskelesinde 23 metre uzunluğunda 25 milyon değerindeki bir motoryatta elektrik kontağından yangın başladı. Yangını fark eden gemiciler, kendi imkanları ile söndüremeyince yakındaki teknedekilerden yardım istediler.

O esnada büyüyen yangın, tüm tekneyi sardı. Alev alev yanan motoryat için çok sayıda itfaiye ekibi ile Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti ve Bodrum Deniz Kurtarma ekipleri geldi. Ayrıca Cruise Port'ta görev yapan söndürme ve yedekleme teknesi de çalışmalara destek verdi. Ekipler alev alev yanan yatı hem denizden hem de iskeleden söndürmeye çalıştı. Sert rüzgar, söndürme çalışmalarını zorlaştırdı. 

Yangının başka teknelere sıçramaması için büyük çaba harcandı, yakındaki tekneler iskelen alınarak güvenli bölgelere götürüldü. Teknede patlama yaşanma ihtimaline karşı iskeledeki vatandaşlar bölgeden uzaklaştırıldı. 

 

Motoryattaki yangın, yaklaşık 3 saat sonra kontrol altına alındı.  Tekne, soğutma çalışmaları esnasında battı. 

Muhabir: Hamdi Yörür